X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ochroniarze bez ochrony. Problemy na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 19:30
Nikt nie policzył, ilu ich jest. Rzadko się skarżą. Tymczasem w ich branży dzieje się źle. Problemy z przestrzeganiem podstawowych praw pracowniczych, niskie pensje, praca w fatalnych warunkach to codzienność wielu ochroniarzy.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock

Niedawno w Opolu okazało się, że do pilnowania opuszczonego folwarku zatrudniono bezdomną kobietę. Za 400 godzin pracy wypłacono jej 500 zł pensji, co oznacza, że jej stawka godzinowa wyniosła 1,19 zł. Tymczasem od początku roku obowiązuje stawka minimalna - 13 zł brutto. Okazuje się jednak, że aż 20% pracodawców nie przestrzega nowych przepisów.

Większość ofert pracy w branży ochroniarskiej wiąże się z ciągłym staniem na nogach przez kilkanaście godzin. W niektórych przypadkach kilkunastominutowe przerwy nie są płatne, a zatrudniony powinien sam zaopatrzyć się w umundurowanie.

– Z mojej obserwacji wynika, że dziewięćdziesiąt procent pracowników ochrony marzy tylko o jednym. Żeby zakończyć swoją przygodę w tej branży – uważa Grzegorz Wysocki, który w branży ochroniarskiej jest już dwadzieścia lat.

Jak dokładnie wygląda praca ochroniarza? Czy łatwo jest odejść z tej branży? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Armia niewidzialnych ludzi"
Autorka reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 10.01.2018
Godzina emisji: 18.16

kw

Czytaj także

Jak oderwać się od pracy?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 18:30
Stowarzyszenie "Czas Przestrzeń Tożsamość" ze Szczecina realizuje projekt "Ocena kondycji psychicznej", w ramach którego bada kilka grup zawodowych, m.in. policjantów, nauczycieli i urzędników.
rozwiń zwiń