X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przeciwdziałać przemocy z nienawiści?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 20:11
W połowie stycznia trzech mężczyzn napadło na stojącego na przystanku w centrum Wrocławia studenta z Indii. Grozili mu wrzuceniem do tunelu dla samochodów. W jego obronie stanął Polak, który został poturbowany i trafił do szpitala.
Audio
  • Jak przeciwdziałać przemocy z nienawiści? (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ieuan/Shutterstock

mężczyzna kaptur F 1200.jpg
Neonazista, który pokochał tolerancję

Ten brutalny atak był impulsem do podpisania, omawianego już od ubiegłego roku, porozumienia miedzy miastem a Okręgową Radą Adwokacką. Poszkodowani w wyniku przestępstw na tle rasowym i narodowościowym dostaną bezpłatną pomoc prawną. Uruchomiono też infolinię dla poszkodowanych. Policja podkreśla, że tylko dzięki szybkiej reakcji świadków i powiadomieniu służb, napastnicy zostali złapani.

Stowarzyszenie Nomada z Wrocławia, które od 7 lat monitoruje tego rodzaju przestępstwa i pomaga poszkodowanym twierdzi, że wiele aktów przemocy nie zostaje zgłaszanych, bo ich ofiary często nie chcą wielokrotnie wracać do traumy, którą przeżyły. Również trzech studentów jednej z wrocławskich uczelni nie zgłosiło napaści, w wyniku której zostali pobici, kiedy wracali z imprezy sylwestrowej.

Jak skutecznie przeciwdziałać przemocy z nienawiści? Przemoc wobec cudzoziemców to jeszcze pojedyncze incydenty czy już zjawisko? Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Z nienawiści"
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 24.01.2018
Godzina emisji: 18.16

ag

Czytaj także

Bez zawahania, gdy chodzi o życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 18:30
Opowieść głównego bohatera o nieprawdopodobnym wręcz ciągu powtarzających się zdarzeń. Dzień po dniu. Niemal identycznych. Czy z tym samym finałem? To podróż śladem ludzkich myśli, wartości i pragnień. Skłania do refleksji nie tylko nad sensem przypadku. Co trzeba zrobić, aby uratować komuś życie? Czasami naprawdę niewiele.
rozwiń zwiń