Bariera trudna do sforsowania

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 15:51
Studenci warszawskiej ASP zbuntowali się przeciw - jak twierdzą - dyskryminacji jednego z ich profesorów.
Audio
ІлюстрацыяFoto: Pixabay, CC0 Public Domain

Profesor prowadzi pracownię malarską, od lat cierpi na SM, ma poważne trudności w poruszaniu się o własnych siłach, nie mówiąc już o pokonywaniu schodów. Władze uczelni nic nie zrobiły, żeby Akademia Sztuk Pięknych stała się miejscem bez barier architektonicznych . I nie chodzi tu tylko o profesora, ale także o potencjalnych studentów, którzy z racji niepełnosprawności nie mają żadnych szans nawet na podjęcie próby dostania się na tę uczelnię.

– Domagamy się windy. Profesor jest chory i nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której musielibyśmy jeździć do niego z obrazami – mówi jedna ze studentek. Wejście do pracowni zajmuje profesorowi nawet 10 minut. Jak mówią jego podopieczni, ostatnia taka wyprawa skończyła się dla niego poważnym wycieńczeniem organizmu.

– Od pewnego czasu w naszym budynku działa uniwersytet trzeciego wieku. Także my, studenci, musimy nosić ciężkie przedmioty, jak sztalugi. Ta winda przydałaby się nie tylko naszemu profesorowi, wielu innych by na niej skorzystało – dodają studenci.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Alicji Grembowicz.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: Winda
Autorka reportażu: Alicja Grembowicz
Data emisji: 25.01.2018
Godzina emisji: 18.16

ml/kw

Czytaj także

Niezwykły umysł w chorym ciele. Historia Marcina Panka

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 19:00
Marcin Panek - bohater reportażu - cierpi na porażenie mózgowe, studia skończył jednak z wyróżnieniem. - Choroba pozbawiła mnie całkowicie równowagi, co w dużym stopniu utrudnia codzienną egzystencję. Patrząc na mnie ciężko jest domyślić się, że uczę milionerów, jak mają sprzedawać swoje produkty - przyznaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dom dla doświadczonych wojną

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 18:30
Pięć polskich rodzin z ogarniętego wojną Donbasu przyjmie Krzywaczka w gminie Sułkowice. Dziewiętnaście osób zamieszka w budynku byłego przedszkola, ale wymaga on remontu.
rozwiń zwiń