X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bariera trudna do sforsowania

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 15:51
Studenci warszawskiej ASP zbuntowali się przeciw - jak twierdzą - dyskryminacji jednego z ich profesorów.
Audio
ІлюстрацыяFoto: Pixabay, CC0 Public Domain

Profesor prowadzi pracownię malarską, od lat cierpi na SM, ma poważne trudności w poruszaniu się o własnych siłach, nie mówiąc już o pokonywaniu schodów. Władze uczelni nic nie zrobiły, żeby Akademia Sztuk Pięknych stała się miejscem bez barier architektonicznych . I nie chodzi tu tylko o profesora, ale także o potencjalnych studentów, którzy z racji niepełnosprawności nie mają żadnych szans nawet na podjęcie próby dostania się na tę uczelnię.

– Domagamy się windy. Profesor jest chory i nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której musielibyśmy jeździć do niego z obrazami – mówi jedna ze studentek. Wejście do pracowni zajmuje profesorowi nawet 10 minut. Jak mówią jego podopieczni, ostatnia taka wyprawa skończyła się dla niego poważnym wycieńczeniem organizmu.

– Od pewnego czasu w naszym budynku działa uniwersytet trzeciego wieku. Także my, studenci, musimy nosić ciężkie przedmioty, jak sztalugi. Ta winda przydałaby się nie tylko naszemu profesorowi, wielu innych by na niej skorzystało – dodają studenci.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Alicji Grembowicz.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: Winda
Autorka reportażu: Alicja Grembowicz
Data emisji: 25.01.2018
Godzina emisji: 18.16

ml/kw

Czytaj także

Niezwykły umysł w chorym ciele. Historia Marcina Panka

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 19:00
Marcin Panek - bohater reportażu - cierpi na porażenie mózgowe, studia skończył jednak z wyróżnieniem. - Choroba pozbawiła mnie całkowicie równowagi, co w dużym stopniu utrudnia codzienną egzystencję. Patrząc na mnie ciężko jest domyślić się, że uczę milionerów, jak mają sprzedawać swoje produkty - przyznaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dom dla doświadczonych wojną

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 18:30
Pięć polskich rodzin z ogarniętego wojną Donbasu przyjmie Krzywaczka w gminie Sułkowice. Dziewiętnaście osób zamieszka w budynku byłego przedszkola, ale wymaga on remontu.
rozwiń zwiń