1 procent, który może uratować życie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 19:00
Rozpoczął się czas składania rocznych rozliczeń podatkowych. Dla organizacji pozarządowych oznacza to okres intensywnych starań o uwagę podatników.
Audio
  • 1 procent, który może uratować życie (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Michal Staniewski

vat podatek 1200 free
Czy wielu Polaków wspiera organizacje pożytku publicznego?

Dla niektórych z nich to być albo nie być. Dlaczego? Każdy z nas może zdecydować, na jaki cel zostanie przeznaczony 1 procent naszego podatku. Często są to drobne kwoty. Czasem myślimy, że zbyt drobne, by były godne uwagi. Czy słusznie? Okazuje się, że z tych niewielkich kwot zbierają się sumy mogące uratować życie.

– Największą kwotą o jakiej wiem, to sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Została przekazana dla dziecka chorego na nowotwór. Ta suma uzbierała się właśnie z takich kwot jak: cztery, pięć lub dziesięć złotych. Jest to jeden z przykładów, że warto przekazać ten jeden procent. Nie warto patrzeć, że jednorazowo jest to niewielka kwota – mówi Ewa Pląsek, wolontariuszka. 

Czy Polacy chętnie oddają jeden procent podatku? W jaki sposób przekazać i jak pomóc potrzebującym? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "1 procent"
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 29.01.2018
Godzina emisji: 18.13

kw

Czytaj także

Jak przeciwdziałać przemocy z nienawiści?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 20:11
W połowie stycznia trzech mężczyzn napadło na stojącego na przystanku w centrum Wrocławia studenta z Indii. Grozili mu wrzuceniem do tunelu dla samochodów. W jego obronie stanął Polak, który został poturbowany i trafił do szpitala.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bariera trudna do sforsowania

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 15:51
Studenci warszawskiej ASP zbuntowali się przeciw - jak twierdzą - dyskryminacji jednego z ich profesorów.
rozwiń zwiń