Opowieści kobiet w przestrzeni miasta

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 18:30
Kiedy domofony pojawiły się na osiedlu, na którym mieszkała Joanna Synowiec, wtedy nastolatka, podobnie jak inni dzwoniła i uciekała.
Audio
  • Niezwykły "domofon" opowiada historie kobiet z całego świata (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mr.Suchat

Po latach wykorzystała to urządzenie jako część instalacji artystycznej. Słyszymy opowieści kobiet, które z różnych zakątków świata trafiły do Wrocławia. W swoich ojczystych językach opowiadają o swoich losach, pierwszych chwilach w tym mieście, powodach przyjazdu. Romka, Niemka, Meksykanka, Azerbejdżanka, Pakistanka. Jedne zostały, inne wróciły do swoich krajów. Nie rozumiemy ich, ale słyszymy. Głos w przestrzeni miasta.

– W krótkich słowach nazwałabym to instalacją artystyczną, która wykorzystuje jeden z podstawowych dźwięków, jakim jest głos. Ma ona dawać szansę wybrzmienia językom, które są rzadko spotykane w przestrzeni publicznej Wrocławia – opowiada autorka "Domofonu" Joanna Synowiec.

Jakie historie można usłyszeć w "Domofonie"? Co sprawiło, że kobiety, których głosy odtwarzane są z instalacji, znalazły się we Wrocławiu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu Magdy Skawińskiej.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Domofon"
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 1.02.2018
Godzina emisji: 18.13

ml

Czytaj także

1 procent, który może uratować życie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 19:00
Rozpoczął się czas składania rocznych rozliczeń podatkowych. Dla organizacji pozarządowych oznacza to okres intensywnych starań o uwagę podatników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hobby, które zmieniło życie rodziny

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 18:45
Mikołaj jest studentem zafascynowanym historią swojej rodziny. Jego pasja zaczęła się w gimnazjum. Stworzył drzewo genealogiczne, które sięga XVII wieku.
rozwiń zwiń