X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odnalezieni po latach, czyli historia Artura Citrina

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 11:20
Artur Citrin, żydowski chłopiec, wyjechał z Polski do Ameryki kiedy miał 12 lat. W czasie wojny ukrywał się u państwa Latoszyńskich w Lendzie Wielkim. To oni uratowali mu życie.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: diy13/Shutterstock.com

Antoś pomagał w gospodarstwie i był pastuszkiem. Po 60 latach powrócił do Polski, by odnaleźć gospodarstwo i ludzi, którzy mu pomogli. Odnalazł córkę państwa Latoszyńskich. Z wdzięczności postanowił wystąpić do Instytutu Yad Vashem o przyznanie im medalu Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. – Pewnego razu gdy przyjechaliśmy do domu w Lendzie Wielkim, znalazłam w drzwiach listy. W liście napisane było, że jego nadawca ukrywał się tu w czasie wojny. Pokazałam to mężowi i powiedziałam: był tu przecież wtedy Antoś, pastuszek – mówi Teresa Podolak, córka państwa Latoszyńskich.

Dyplom odebrała ich córka Teresa, rok po śmierci mamy Eugenii. Mama nie chciała opowiadać, kto pomagał u nich w gospodarstwie w czasie wojny, nie chciała wracać do ich bolesnej przeszłości wojennej. Dopiero kiedy Artur Citrin przyjechał do Polski, Teresa dowiedziała się, że był żydowskim chłopcem. Teraz stara się zrozumieć ich decyzje, przekazuje swoim dzieciom i wnukom, kim byli ich dziadkowie.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Jedno życie"
Autorka reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 6.02.2018
Godzina emisji: 18.15

ml

Czytaj także

Jak dawać radość? Historia Kulka i Kulki

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:22
Katarzyna i Krzysztof Kaczor tworzą zgrany duet nie tylko w życiu, ale i w pracy. Postanowili porzucić swoje dotychczasowe zawody i zająć się dostarczaniem radości dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To oni są Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 10:00
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu rozpoczęliśmy w Trójce cykl audycji poświęconych Polakom uhonorowanym medalem Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata.
rozwiń zwiń