X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słowna bitwa łódzkich kibiców

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 19:00
O animozjach między kibicami łódzkich klubów sportowych z pewnością każdy słyszał. Podobnie jest w wielu miastach, gdzie funkcjonują dwie drużyny piłkarskie.
Audio
  • "Widzew parzy herbatę w wodzie po pierogach. ŁKS nie lepszy" (Reportaż/Trójka)
Janusz III Waza
Janusz III WazaFoto: archiwum prywatne

Są wulgarne napisy na murach, bitwy po meczach, burdy i ustawki. Tymczasem w Łodzi od kilku lat na budynkach pojawiają się dowcipne hasła wzajemnie dopiekające "zwaśnionym drużynom". 

Autor haseł gromadzi je w swoim notatniku, by wieczorami lub nocą malować na łódzkich murach. Na tę okazję przybiera pseudonim Janusz III Waza. I w reportażu opowiada o swoich pomysłach.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania – rozmówcy Romy Leszczyńskiej tłumaczą genezę konfliktu między łódzkimi klubami, opowiadają o historii miasta. Słyszymy też autorkę fanpage'a, na którym pojawiają się zdjęcia napisów. A reporterka Trójki jest świadkiem malowania jednego z haseł...

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Widzew parzy herbatę w wodzie po pierogach. ŁKS nie lepszy"
Autorka reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 20.02.2018
Godzina emisji: 18.42

mk