Wojciech Pokora: to był czysty przypadek, że zostałem aktorem

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 19:00
Wojciech Pokora przez ponad 15 lat nie udzielił żadnego wywiadu. Nie lubił opowiadać o sobie, ani pokazywać się w telewizji.
Audio
  • Rozmowa z autorem biografii wielkiego aktora, Wojciecha Pokory (Reportaż/Trójka)
Warszawa , 06.12.2012.
Warszawa , 06.12.2012.Foto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

kapuscinski_1200_pap.jpg
Skąd bierze się popularność Ryszarda Kapuścińskiego?

Na każdą prośbę o spotkanie i rozmowę odpowiadał dziennikarzom, że w tym czasie będzie poza Warszawą… Dopiero w 2015 roku dał się namówić 25-letniemu Krzysztofowi Pyzi na wspólne napisanie biograficznej książki – wywiadu-rzeki. Jak żartuje autor publikacji – przekonał pana Wojciecha metodą "na wnuczka".

– Do dziś mam pewne objekcje. To był czysty przypadek, że zostałem aktorem. Nie wydaje mi się jednak, żeby to był słuszny wybór – mówił w jednym z nielicznych wywiadów Wojciech Pokora. 

Jak Krzysztof Pyzia wspomina spotkania z wybitnym aktorem i jego żoną? Jakie sekrety zdradził mu aktor?

– Na początku pan Wojciech nie chciał pisać książki. Uważał, że jego życie jest nieciekawe i, że nie wzbudza on zainteresowania wśród widzów. Nie czuł się gwiazdą. Przypominało sobie o tym jednak przy powtórkach filmu "Poszukiwany, poszukiwana", kiedy szedł ulicą i słyszał "ej Maryśka, zupa Ci kipi" – mówi Krzysztof Pyzia. 

Czy Wojciech Pokora lubił film, w którym wcielił się w "Marysię"? Jak Krzysztof Pyzia przekonał aktora do wywiadu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Spotkanie z Pokorą"
Autora reportażu: Jakub Tarka 
Data emisji: 19.02.2018
Godzina emisji: 18.43

kw/ml

Czytaj także

Nie trzeba być milionerem, aby pomóc potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 11:30
W 2015 roku w Nepalu doszło do wielkiego trzęsienia ziemi. Do jednej z tamtejszych wiosek pojechał Maciej Pastwa – podróżnik z Poznania, który przebywał wtedy w sąsiednich Indiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótka historia długiej miłości

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 19:00
Opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy zakochali się w sobie "rozmawiając" przy pomocy alfabetu Morse'a przez ścianę w stalinowskim więzieniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła bez schematów, lecz z nowatorskimi pomysłami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 19:00
Jedna z podwarszawskich szkół wygrała międzynarodowy, elitarny konkurs Edumission - zajęła 1. miejsce spośród 20 szkół z różnych zakątków świata. W szkole nie ma dzwonków, ławek i prac domowych.
rozwiń zwiń