X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka wizualna dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 08:33
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka został założony w Krakowie w 1980 roku z inicjatywy samego artysty jako "żywe archiwum" legendarnego Teatru Cricot 2.
Audio
  • Sztuka Tadeusza Kantora dla niewidomych (Reportaż/Trójka)
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora  Cricoteka w Krakowie
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka w KrakowieFoto: shutterstock.com/ Maria Nowrot

Historia Teatru Cricot 2 i działalności artystycznej Tadeusza Kantora wciąż pisana jest na nowo. Tym razem do sztuki Kantora wkroczyła audiodeskrypcja. Jak "opowiedzieć" np. "Trąbę Sądu Ostatecznego"?

– Cricoteka to instytucja założona przez Tadeusza Kantora. Zbierając to, co pozostało po jego spektaklach, odtwarzając z nich konkretne obiekty, stworzył zwaną przez niego "Kolekcję muzealną", która miała opowiadać dodatkowo o znaczeniu i idei Teatru Cricot 2. Przez całe lata 80., dokumentując, zbierając wszelakie materiały na temat działalności teatru, opisując je, grupując, stworzył kolekcję obiektów i archiwaliów, które miały w przyszłości opowiadać o jego sztuce. Dziś, dzięki projektowi "Wiedzieć więcej" jesteśmy otwarci na udostępnianie obiektów i archiwaliów osobom z niepełnosprawnością wzroku – opowiada jedna z kobiet pracujących w Cricotece.

Jak wyglądało tworzenie tego niezwykłego projektu? W audycji o Cricotece i Tadeuszu Kantorze opowiadają Natalia Zarzecka, dyrektor Cricoteki oraz Barbara Pasterak,  pedagożka, animatorka teatralna. Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Kantor bez barier"
Autorka reportażu: Eweliny Karpacz-Oboładze
Data emisji: 28.02.2018
Godzina emisji: 18.44

ml

Czytaj także

Co zmieniły Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 19:05
Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża powstały w 1978 roku. Nie zapisały się w powszechnej pamięci tak trwale jak "Solidarność", ale gdyby nie one, nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy robotników w sierpniu 1980 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykański sen, który spełnia się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 19:00
Piosenkarz Nick Sinckler ma 37 lat i pochodzi z Ameryki. W Polsce mieszka i pracuje od ponad 11 lat. Śpiewał w chórkach takich wokalistek jak Natalia Kukulska czy Kayah, nagrał kilkadziesiąt utworów, ale nie wydał jeszcze swojej solowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesne doświadczenia repatriantów z Kazachstanu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 19:00
Pani Stanisława Gołowska od kilku lat żyje w Polsce. Jest repatriantką z Kazachstanu. Mieszka w Krakowie w Domu Opieki Społecznej im. Władysława Godynia, domu specjalnie zbudowanym dla repatriantów ze Wschodu przez krakowskiego filantropa.
rozwiń zwiń