X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Błędnie skazani. Jak odzyskać utracone lata?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 19:00
Historia dwóch mężczyzn wypuszczonych po kilku latach z aresztu śledczego. Każdy z nich trafił tam mimo braku przekonujących dowodów winy, tylko na podstawie zeznań innej osoby.
Audio
  • Jak żyć z nieprawdziwym piętnem mordercy? (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Meg Wallace Photography/Shutterstock.com

Opinia mordercy przylgnęła do nich mimo wyroków uniewinniających. Zbigniew Góra przekonuje, że znalazł się w więzieniu, bo prokurator nie sprawdził jego alibi. Paweł Guz został pomówiony przez faktycznego sprawcę zbrodni. Ich życia rodzinne i zawodowe legły w gruzach.

– W naszym kraju ludzie myślą, że wszystko jest OK, dopóki nic złego człowieka nie spotka. Ja również tak myślałem. Nie spodziewałem się, że można zamknąć kogoś tylko na podstawie pomówienia. I to pomówienia prawdziwego mordercy – mówi Paweł Guz. – Piętno zostaje. Ilekroć wyjdziemy gdzieś z żoną, słyszę "kojarzę pana z programu kryminalnego w telewizji" – dodaje Zbigniew Góra.

Jak poradzić sobie z piętnem mordercy? Czy ktokolwiek poniósł konsekwencje za nieuzasadnione aresztowanie i skazanie bohaterów reportażu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wymiar niesprawiedliwości"
Autor reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska
Data emisji: 20.03.2018
Godzina emisji: 18.13

ml

Czytaj także

Ochroniarze bez ochrony. Problemy na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 19:30
Nikt nie policzył, ilu ich jest. Rzadko się skarżą. Tymczasem w ich branży dzieje się źle. Problemy z przestrzeganiem podstawowych praw pracowniczych, niskie pensje, praca w fatalnych warunkach to codzienność wielu ochroniarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak karać za jazdę pod wpływem narkotyków?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 13:05
Częste kontrole, surowsze sankcje, a może i rosnąca świadomość społeczna przynoszą rezultaty. W Polsce spada liczba wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu.
rozwiń zwiń