X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrocław – miasto, które zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 18:30
Wrocław wygrał międzynarodowy plebiscyt European Best Destination 2018. Startował jako jedyne miasto polskie i pokonał takie kierunki turystyczne jak Paryż czy Mediolan.
Audio
  • Dlaczego turyści wybierają Wrocław? (Reportaż/Trójka)
Kamienice na wrocławskim rynku
Kamienice na wrocławskim rynkuFoto: Andrzej Otrębski / Wikipedia Commons

Wrocław rynek 1200.jpg
Jak czeski jest Wrocław?

Turyści cenią miasto za architekturę, bogatą ofertę kulturalną oraz dobrą bazę hotelowo-gastronomiczną. Mieszkańcy mówią, że wrocławskie centrum i dalsze osiedla to dwa różne miasta. Tymczasem to, co zniszczone, też może przyciągać turystów i nie tylko. Wrocławskie ulice z przedwojennymi kamienicami od lat są plenerami filmowymi.

– Każda nagroda doceniająca Wrocław czy Dolny Śląsk jest satysfakcjonująca. To wpływa na większą rozpoznawalność tych miejsc, wzrost przyjazdów turystów, a przecież o to nam chodzi – mówi Marta Zawiła-Piłat z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. 

We Wrocławiu nakręcono wiele filmów. Jednym z nich było "Miasto 44", opowiadające o Powstaniu Warszawskim. Jeden z najwybitniejszych reżyserów Hollywood również postawił na wrocławskie plenery. – Zapłacono nam sto złotych za zdjęcie anteny satelitarnej, a potem jej powtórny montaż. Steven Spielberg to hojny reżyser – opowiada wrocławianka mieszkająca przy ulicy Mierniczej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wrocław – dobry kierunek"
Autor reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 22.03.2018
Godzina emisji: 18.13

kw/mk

Czytaj także

Wojciech Młynarski we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 19:00
Jego żywiołem była aluzja i życzliwa satyra. Darem - wyczulenie na z pozoru zwyczajne słowa, zwroty i sytuacje, które po chwili przemieniał w śpiewane historie z pouczającymi pointami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telewizja szkolna i wyprawa dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 06:00
Uczniowie CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki w Warszawie tworzą szkolną telewizję IgnaśTV. W grudniu odbyła się premiera ich pełnometrażowego filmu "Skarb Domeyki", który był poświęcony patronowi szkoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błędnie skazani. Jak odzyskać utracone lata?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 19:00
Historia dwóch mężczyzn wypuszczonych po kilku latach z aresztu śledczego. Każdy z nich trafił tam mimo braku przekonujących dowodów winy, tylko na podstawie zeznań innej osoby.
rozwiń zwiń