Wrocław – miasto, które zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 18:30
Wrocław wygrał międzynarodowy plebiscyt European Best Destination 2018. Startował jako jedyne miasto polskie i pokonał takie kierunki turystyczne jak Paryż czy Mediolan.
Audio
  • Dlaczego turyści wybierają Wrocław? (Reportaż/Trójka)
Kamienice na wrocławskim rynku
Kamienice na wrocławskim rynkuFoto: Andrzej Otrębski / Wikipedia Commons

Wrocław rynek 1200.jpg
Jak czeski jest Wrocław?

Turyści cenią miasto za architekturę, bogatą ofertę kulturalną oraz dobrą bazę hotelowo-gastronomiczną. Mieszkańcy mówią, że wrocławskie centrum i dalsze osiedla to dwa różne miasta. Tymczasem to, co zniszczone, też może przyciągać turystów i nie tylko. Wrocławskie ulice z przedwojennymi kamienicami od lat są plenerami filmowymi.

– Każda nagroda doceniająca Wrocław czy Dolny Śląsk jest satysfakcjonująca. To wpływa na większą rozpoznawalność tych miejsc, wzrost przyjazdów turystów, a przecież o to nam chodzi – mówi Marta Zawiła-Piłat z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. 

We Wrocławiu nakręcono wiele filmów. Jednym z nich było "Miasto 44", opowiadające o Powstaniu Warszawskim. Jeden z najwybitniejszych reżyserów Hollywood również postawił na wrocławskie plenery. – Zapłacono nam sto złotych za zdjęcie anteny satelitarnej, a potem jej powtórny montaż. Steven Spielberg to hojny reżyser – opowiada wrocławianka mieszkająca przy ulicy Mierniczej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wrocław – dobry kierunek"
Autor reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 22.03.2018
Godzina emisji: 18.13

kw/mk

Czytaj także

Wojciech Młynarski we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 19:00
Jego żywiołem była aluzja i życzliwa satyra. Darem - wyczulenie na z pozoru zwyczajne słowa, zwroty i sytuacje, które po chwili przemieniał w śpiewane historie z pouczającymi pointami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telewizja szkolna i wyprawa dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 06:00
Uczniowie CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki w Warszawie tworzą szkolną telewizję IgnaśTV. W grudniu odbyła się premiera ich pełnometrażowego filmu "Skarb Domeyki", który był poświęcony patronowi szkoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błędnie skazani. Jak odzyskać utracone lata?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 19:00
Historia dwóch mężczyzn wypuszczonych po kilku latach z aresztu śledczego. Każdy z nich trafił tam mimo braku przekonujących dowodów winy, tylko na podstawie zeznań innej osoby.
rozwiń zwiń