Radiowa kronika amatorskiego eteru

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 19:00
Radiowy Biuletyn Informacyjny to najstarszy w naszym kraju, regularnie nadawany komunikat dla krótkofalowców i radioamatorów. W tym roku obchodzi 60-lecie istnienia.
Audio
  • Radiowy Biuletyn Informacyjny, czyli historia krótkofalarstwa w pigułce (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Aubord Dulac/Shutterstock

Emitowany jest w każdą niedzielę w amatorskich pasmach fal krótkich 80 oraz 40 metrów. Ta szczególnego rodzaju audycja anonsująca i komentująca najważniejsze wydarzenia związane z ruchem krótkofalarskim w Polsce, stanowi w pewnym sensie radiową kronikę amatorskiego eteru.

Od 1976 roku Radiowy Biuletyn Informacyjny nierozerwalnie związany jest z osobą Jerzego Kucharskiego, byłego pracownika Polskiego Radia, krótkofalowca o znaku wywoławczym SP5BLD, który jest redaktorem, realizatorem i "spiritus movens" RBI. 

Jakie były początki biuletynu? Czy wielu pracowników Polskiego Radia przed wojną było krótkofalowcami? Jak łączyli oni swoją pracę i pasję? Jak aktywne jest środowisko krótkofalowców w Polsce?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Radiowa kronika amatorskiego eteru" 
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 11.04.2018
Godzina emisji: 18.13


Czytaj także

Pamięć o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 18:30
Ryszard Zieliński miał 8 lat, kiedy wybuchła II wojna światowa. Jego ojciec pracował w fabryce dziewiarskiej na terenie warszawskiego getta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa twarz, nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 19:00
Niemil to mała wieś na Dolnym Śląsku, większość ludzi pracuje w niedalekiej Oławie czy Wrocławiu. Inni jadą za pracą za granicę. Niewielu uprawia ziemię. Pięć lat temu jeden z młodych mieszkańców Niemila Grzegorz Galasiński uległ wypadkowi. Maszyna do cięcia kamieni amputowała mu twarz...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas zjednoczenia po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 18:53
10 kwietnia 2010 roku wiadomość o katastrofie rządowego samolotu i śmierci wszystkich osób znajdujących się na jego pokładzie była szokiem.
rozwiń zwiń