X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czas zjednoczenia po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 18:53
10 kwietnia 2010 roku wiadomość o katastrofie rządowego samolotu i śmierci wszystkich osób znajdujących się na jego pokładzie była szokiem.
Audio
  • Osiem lat od katastrofy w Smoleńsku (Reportaż/Trójka)
Warszawa, 12.04.2010. Sejm w trzecim dniu żałoby narodowej po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Nz. uczniowie okolicznych szkół przed rozpoczęciem zajęć oddali hołd ofiarom katastrofy
Warszawa, 12.04.2010. Sejm w trzecim dniu żałoby narodowej po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Nz. uczniowie okolicznych szkół przed rozpoczęciem zajęć oddali hołd ofiarom katastrofyFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

pap_20100410_0XX smloensk 1200.jpg
W poszukiwaniu prawdy. Katastrofa w relacjach dziennikarzy

Na krótki czas zakończyły się wtedy spory polityczne, a życie codzienne uległo zawieszeniu. Reportażyści Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia rozmawiali wtedy z ludźmi, przeżywającymi tę tragedię na ulicach, w kościołach czy pod Sejmem.

– Wyszedłem z Trójki na Myśliwieckiej i nie mogłem dojść do siebie. Poszedłem piechotą do siedziby naszej partii, widziałem zatrzymujące się samochody. Prawie wszyscy kierowcy pytali mnie, czy to prawda – wspomina Ryszard Kalisz. 

Jak wspominają ten dzień Polacy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Czas zjednoczenia"
Autorka reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 10.04.2018
Godzina emisji: 18.17

kw/mk