X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiadomość ze wschodniej Ghouty. "Nie zapominajcie o nas"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:30
Wojna obróciła rodzinny dom Amina w gruzy. Teraz mieszka kilkaset metrów od linii walk. Codziennie wychodzi szukać nowego domu dla swojej rodziny, który stałby dalej od frontu. Nie wie, czy wróci do bliskich, bo bomby spadają blisko niego...
Audio
  • Wojna w Syrii. Codzienność we wschodniej Ghoucie (Reportaż/Trójka)
Ulice w Syrii (15.04.2018)
Ulice w Syrii (15.04.2018)Foto: PAP/EPA/SANA HANDOUT

– Chciałbym zaapelować do Polaków: nie zapominajcie o nas, my też jesteśmy ludźmi. Prosimy, bądźcie z nami, bo czujemy, że świat o nas zapomniał. Żyjemy w niebezpieczeństwie – mówi jeden z bohaterów reportażu.

Amin razem z rodziną spędził ponad miesiąc pod ziemią. Tak jak wielu mieszkańców wschodniej Ghouty mieszkał w piwnicy. Mimo tego uznał, że powinien przekazywać światu wiadomości o sytuacji w Syrii.

Amin to jeden z młodych zaangażowanych w relacjonowanie sytuacji w Syrii dziennikarzy-amatorów. Do tej grupy należy dołączyć także Muhammada Najema – 15-latka, który relacjonuje wojnę, udostępniając filmiki z przepełnionej gruzami Ghouty. Muhammad i Amin nie wierzą w to, że Amerykanie finansują loty w kosmos, a nie potrafią powstrzymać wojny. W kontakcie z młodymi Syryjczykami jest Dorota Szelezińska i Bożydar Pająk – aktywiści działający na rzecz Syrii.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wiadomość ze wschodniej Ghouty"
Autorka reportażu: Beata Kwiatkowska
Data emisji: 16.04.2018
Godzina emisji: 18.13

gs/mk

Czytaj także

Syria. Katastrofa humanitarna we wschodniej Ghoucie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 17:00
Pomimo rezolucji ONZ trwa oblężenie i rosyjskie bombardowanie wschodniej Ghouty w Syrii. Broniący się ekstremiści islamscy i Al-Kaida nie chcą się poddać. Wszystko to powoduje dramat znajdującej się w mieście ludności cywilnej, która przetrzymywana jest tam w charakterze zakładników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co naprawdę dzieje się w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 17:00
Dwa dni z siedmioletniej wojny w Syrii. Dni, które pokazują, jak informacja, wiadomość, news, staje się jednym z rodzajów broni.
rozwiń zwiń