Wiadomość ze wschodniej Ghouty. "Nie zapominajcie o nas"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:30
Wojna obróciła rodzinny dom Amina w gruzy. Teraz mieszka kilkaset metrów od linii walk. Codziennie wychodzi szukać nowego domu dla swojej rodziny, który stałby dalej od frontu. Nie wie, czy wróci do bliskich, bo bomby spadają blisko niego...
Audio
  • Wojna w Syrii. Codzienność we wschodniej Ghoucie (Reportaż/Trójka)
Ulice w Syrii (15.04.2018)
Ulice w Syrii (15.04.2018)Foto: PAP/EPA/SANA HANDOUT

– Chciałbym zaapelować do Polaków: nie zapominajcie o nas, my też jesteśmy ludźmi. Prosimy, bądźcie z nami, bo czujemy, że świat o nas zapomniał. Żyjemy w niebezpieczeństwie – mówi jeden z bohaterów reportażu.

Amin razem z rodziną spędził ponad miesiąc pod ziemią. Tak jak wielu mieszkańców wschodniej Ghouty mieszkał w piwnicy. Mimo tego uznał, że powinien przekazywać światu wiadomości o sytuacji w Syrii.

Amin to jeden z młodych zaangażowanych w relacjonowanie sytuacji w Syrii dziennikarzy-amatorów. Do tej grupy należy dołączyć także Muhammada Najema – 15-latka, który relacjonuje wojnę, udostępniając filmiki z przepełnionej gruzami Ghouty. Muhammad i Amin nie wierzą w to, że Amerykanie finansują loty w kosmos, a nie potrafią powstrzymać wojny. W kontakcie z młodymi Syryjczykami jest Dorota Szelezińska i Bożydar Pająk – aktywiści działający na rzecz Syrii.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wiadomość ze wschodniej Ghouty"
Autorka reportażu: Beata Kwiatkowska
Data emisji: 16.04.2018
Godzina emisji: 18.13

gs/mk

Czytaj także

Syria. Katastrofa humanitarna we wschodniej Ghoucie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 17:00
Pomimo rezolucji ONZ trwa oblężenie i rosyjskie bombardowanie wschodniej Ghouty w Syrii. Broniący się ekstremiści islamscy i Al-Kaida nie chcą się poddać. Wszystko to powoduje dramat znajdującej się w mieście ludności cywilnej, która przetrzymywana jest tam w charakterze zakładników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co naprawdę dzieje się w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 17:00
Dwa dni z siedmioletniej wojny w Syrii. Dni, które pokazują, jak informacja, wiadomość, news, staje się jednym z rodzajów broni.
rozwiń zwiń