X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwykła rozmowa, która pomaga stanąć na nogi

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 18:30
– To było wyjątkowe – mówi była właścicielka agencji reklamowej. – W trakcie zwykłej rozmowy nagle zaczęłam rozumieć, kim jestem – dodaje. 
Audio
  • Rozmowa, która odmienia życie (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: JETACOM AUTOFOCUS/Shutterstock.com

samotnosc smutek 1200.jpg
Nowa twarz, nowe życie

– Jak się jest tak bardzo maltretowanym przez życie, człowiek zaczyna czuć się niekomfortowo, a poza tym boi się oceny innych. Ta rozmowa mnie przedefiniowała. Problemy nie zniknęły, ale potrafiłam dostrzec możliwość wyjścia z nich – wspomina bohaterka reportażu. 

Takie osoby są wśród nas. Przedsiębiorca, samotna staruszka, student. W milczeniu i stresie próbują radzić sobie z sytuacją, w której się znaleźli. Czasem to nieudana działalność gospodarcza, kolejny kredyt, choroba. Przegapiają moment, gdy zaczynają się problemy i przychodzi chwila, kiedy firma jest na skraju bankructwa, rozpada się rodzina, bank wysyła ponaglenia i zjawia się komornik.

– Nie uczestniczyłam nigdy w takiej rozmowie. Była czymś wyjątkowym. Nie chodziło o to, że człowiek się wygada. Zrozumiałam, kim jestem. Kiedy jesteśmy zmaltretowani przez życie, to po pierwsze czujemy się niewartościowi. Po drugie, boimy się oceny innych – opowiada jedna z kobiet. 

Fundacja "Zwykła rozmowa" bezpłatnie pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Oferuje pomoc prawną, psychologiczną i ekonomiczną. A wszystko zaczyna się od zwykłej rozmowy. "Siadamy, wysłuchujemy opowieści o życiu, próbujemy wspólnie zrozumieć w czym tkwi problem. Wysłuchujemy i nie oceniamy. Potem ustalamy program działań".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Zwykła rozmowa"
Autorka reportażu:  Grażyna Wielowieyska
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 18.14

kw/mk