Poświęcenie współczesnych bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 13:00
Fundacja Dorastaj z Nami i wystawa "Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, dla mnie tata" powstała, aby przybliżyć poświęcenie współczesnych bohaterów. 
Audio
  • Dbanie o pamięć zmarłych funkcjonariuszy publicznych (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Katja Pruess/Shutterstock

Ekspozycja prezentuje codzienny heroizm służby publicznej, przedstawiając historie żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich, którzy poświęcili swoje życie ratując innych.

– Moje córki były chyba za małe, żeby rozumieć do końca co się stało. One wiedziały tylko, że tata już nie przyjdzie. Często mówił mi, że wychodzi i może już nie wrócić. Co innego jednak mówić, a co innego przeżyć coś takiego – mówi wdowa po policjancie Andrzeju Struju, który zginął ugodzony nożem w trakcie interwencji, którą podjął będąc po służbie.

– Na wystawie pokazane są zdjęcia naszych podopiecznych z rodzicami, którzy zginęli na służbie. Można tu poznać historie, o których było głośno w mediach, jak i takie, które przeszły bez echa. Niemniej każda z nich kryje w sobie rodzinną tragedię – opowiada o wystawie "Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, dla mnie tata" Marta Łącka z Fundacji "Dorastaj z nami".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Pamiętamy, pomagamy"
Autor reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 21.05.2018
Godzina emisji: 18.44

ml/mk

Czytaj także

Zwykli bohaterowie – niezwykli ludzie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 19:00
Do Ochotniczej Straży Pożarnej wstępują z różnych powodów. Najczęściej jest to tradycja rodzinna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błędnie skazani. Jak odzyskać utracone lata?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 19:00
Historia dwóch mężczyzn wypuszczonych po kilku latach z aresztu śledczego. Każdy z nich trafił tam mimo braku przekonujących dowodów winy, tylko na podstawie zeznań innej osoby.
rozwiń zwiń