X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczęście na Hawajach

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 19:20
Bogusław Szedny wyjechał do Stanów Zjednoczonych na dwa miesiące wakacji. Kiedy otrzymał pracę w Chicago, zdecydował się, że jednak tam zostanie.
Audio
Plaża na wyspie Kauai
Plaża na wyspie KauaiFoto: Galyna Andrushko/Shutterstock.com

iceland-2064170_1920 Islandia 1200.jpg
W czym tkwi magia Islandii?

Spędził w USA 8 lat. Prowadził firmę, ale gdy kryzys gospodarczy spowodował, że było coraz gorzej, sprzedał swoje udziały i wyjechał na Hawaje. Tam spędził ponad 2 lata.

Przez pierwszy rok wynajmował dom blisko oceanu, jeździł kabrioletem, a gdy wydał wszystkie oszczędności – kolejne 12 miesięcy spędził jako bezdomny na wyspie Kauai. Mieszkał w namiocie niedaleko posiadłości Julii Roberts i Pierce'a Brosnana. Chodził do banku żywności po jedzenie. Kiedy udało mu się sprzedać kabriolet, wrócił do Polski. Teraz dzieli się swoimi doświadczeniami, jak szczęśliwie żyć.

– Do banku żywności poszedłem mając na swoim koncie kilkanaście dolarów. Mimo to moje ego się buntowało: "ja jestem lepszy, nie będę tutaj siedział". Okazało się, że w banku żywności mieli dużo zdrowego jedzenia. Jednego dnia brałem żywność na cały tydzień. Zdałem sobie sprawę, że zacząłem się odżywać lepiej, niż w czasach, kiedy miałem pieniądze. Codziennie jadłem warzywa czy owoce – wspomina Bogusław Szedny. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Szczęście na Hawajach"
Autorka reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 23.05.2018
Godzina emisji: 18.44

kw/mk