X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Remont z potrzeby serca

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 19:00
Samorządowcy z podwarszawskiej gminy Wołomin pomagają potrzebującym w remontach. Osoby starsze i te w trudnej sytuacji materialnej mogą zwrócić się do urzędu gminy o pomoc, a nawet wykonanie remontu.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/jarmoluk

Duszą całego przedsięwzięcia jest pan Mirosław - monter i tzw. złota rączka. Pan Mirosław tak bardzo wciągnął się w akcję, że wiele napraw wykonuje za darmo, po prostu z potrzeby serca.

– Pani burmistrz przyszła do nas na spotkanie klubu seniora i powiedziała, że jest możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy w domu. Drobne naprawy i inne tego typu rzeczy – opowiada pani Anastazja. – Program "Remont dla seniora" był strzałem w dziesiątkę, nie tylko dlatego, że możemy pomóc emerytom, ale również dlatego, że ten pan przychodzi do nas, mówi czego ci ludzie potrzebują, a jak już przyjedzie na miejsce, na przykład naprawić zamek, to na tej jednej naprawie się nie kończy – dodaje Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina.

– Lubię ludzi, lubię z nimi przebywać. Z osobami, którym pomagam, zawiązuję przyjaźnie. Jakbym trafił na bezludną wyspę, to bym chyba zwariował – mówi bohater reportażu, pan Mirosław.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Remont dla seniora"
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 24.05.2018
Godzina emisji: 18.44

ml/mk

Czytaj także

Polscy Kawalerowie Maltańscy niosą pomoc najsłabszym

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 10:30
Zakon Kawalerów Maltańskich istnieje od XI wieku, a w samej Polsce od blisko 700 lat. Pierwotnie zajmowali się oni prowadzeniem szpitali i hospicjów dla pielgrzymów w Jerozolimie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nostalgiczny czar wyścigów na Służewcu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 19:15
Tor Służewiec powstał ponad siedemdziesiąt lat temu. Kiedyś był miejscem niezwykle popularnym i eleganckim. 
rozwiń zwiń