X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niemożliwe staje się możliwe. Niepełnosprawny niesie pomoc innym

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 20:40
– Chwilę byłam w szoku. Jak osoba niepełnosprawna nam pomoże? Tyle osób prosiłam. Najwyższe władze prosiłam, wszyscy się ode mnie odcięli, a on, niepełnosprawny, chce mi pomóc? W ogóle w to nie wierzyłam – przyznaje mama Kamila Kielara.
Audio
  • Niepełnosprawny pomaga niepełnosprawnemu. I zmienia jego życie (Reportaż/Trójka)
Kamil Kielar z mamą
Kamil Kielar z mamąFoto: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Marcin Góral, zmagający się z porażeniem mózgowym, postanowił zmienić życie drugiemu niepełnosprawnemu – Kamilowi Kielarowi, cierpiącemu na zanik podkorowy mózgu. 

Pierwszy raz spotkali się przypadkiem, w przychodni lekarskiej. Tam Marcin Góral poprosił tłum pacjentów o wpuszczenie na wizytę poza kolejnością nieznanego mu drugiego niepełnosprawnego. – Pomyślałem, że on jest w większej potrzebie niż ja. Doszło do mnie, że ze swoim porażeniem mózgowym jestem jednak w o wiele lepszym stanie – mówi Marcin Góral, wspominając tamten dzień. Mimo początkowego zdziwienia wszyscy w kolejce zgodzili się, by przepuścić Kamila Kielara. 


Kamil Kielar zachorował, kiedy miał 3 lata , fot.  Adam Bogoryja-Zakrzewski Kamil Kielar zachorował, kiedy miał 3 lata , fot. Adam Bogoryja-Zakrzewski

Z czasem Marcin dowiedział się, że Kamil wraz z mamą mieszka w rozpadającej się chatce z przeciekającym dachem w podkarpackiej Jodłówce. Nie ma tam łazienki, wanna stoi w kuchni, a nad nią jest dziura w dachu. Na nowy dom potrzeba stu tysięcy złotych. Marcin zorganizował zbiórkę pieniędzy. Już po miesiącu zebrał ponad połowę. Mieszkańcy Podkarpacia nie mówią o 28-letnim Marcinie Góralu inaczej jak o ich bohaterze.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Góral – szacun dla ciebie" 
Autor reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski
Data emisji: 20.06.2018
Godzina emisji: 18.45

gs/mk

Czytaj także

Metoda Piktumi. Skuteczny sposób na naukę angielskiego?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 19:20
– Ludzie nie wiedzą, co się dzieje w internecie! A tam się dzieją rzeczy niesamowite, niewiarygodne wręcz – mówi Piktumi, czyli Anna Matyja. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciemna strona trybun

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 19:00
Kibic klubu piłkarskiego Widzew Łódź był stadionowym chuliganem. Teraz opowiada o presji grupy rówieśniczej, środowisku kiboli i ucieczce od zgubnego trybu życia.
rozwiń zwiń