"Pogrzeb po latach" - reportaż Eweliny Karpacz

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2008 18:15
W niedzielę, 13 kwietnia, w katedrze Polowej WP zostały pochowane szczątki kpt. Ludwika Szymańskiego, oficera zamordowanego w Katyniu. Pochówek jest pretekstem do przypomnienia fascynującej historii identyfikacji jego szczątków.

Anna Sekudewicz dziennikarka Polskiego Radia w Katowicach przez 3 lata badała historię odnalezionej w Danii czaszki polskiego oficera zamordowanego w Katyniu. Dziennikarka  ponad wszelką wątpliwość ustaliła, że zamordowanym oficerem był kpt. Ludwik Szymański i odnalazła jego rodzinę. W czasie dziennikarskiego śledztwa powstał reportaż.

Czytaj także

Miedwiediew: Katyń to mroczna stronica historii

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2010 07:56
Prezydent Rosji określił mord w Katyniu mianem "bardzo mrocznej stronicy (historii)". "Przy czym - jest to mroczna stronica, na której temat nie było prawdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawda o Katyniu jest potrzebna Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2010 13:36
Trzeba dokończyć proces ujawniania dokumentów i rehabilitacji ofiar zbrodni katyńskiej - podkreślił pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w wywiadzie dla radia Echo Moskwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miedwiediew: Polacy w Katyniu zabici z woli Stalina

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2010 21:30
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w środę, że jest oczywiste, iż polscy oficerowie w 1940 roku zostali rozstrzelani z woli ówczesnych przywódców ZSRR, w tym Józefa Stalina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mord katyński

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 21:00
"Rozpatrzyć bez wzywania skazanych, bez przedstawiania zarzutów, bez decyzji o zakończeniu śledztwa i aktu oskarżenia" - takie rozwiązanie w sprawie polskich jeńców wojennych i więźniów zaproponował 5 marca 1940 roku komisarz Ławrentij Beria.
rozwiń zwiń