"Dom chleba" - Ewelina Lachowska

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2007 18:15
Monika i Janusz Kosmowscy prowadzą rodzinne pogotowie opiekuńcze "Betlejem".

Trafiają do nich dzieci z interwencji policyjnej, często po traumatycznych przeżyciach  w  rodzinach  biologicznych.  W pogotowiu przebywają do uregulowania sytuacji prawnej,  po raz pierwszy w życiu mają szansę zaznać rodzinnego ciepła. Oprócz dzieci z pogotowia,  państwo Kosmowscy wychowują  także sześcioro własnych dzieci.

Zobacz więcej na temat: Betlejem dzieci

Czytaj także

Bicie dzieci aprobuje co czwarty Polak

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 21:48
24 proc Polaków aprobuje karanie dziecka biciem, a 22 proc. uważa, że kłótnie i rękoczyny zdarzają się w każdym domu - wynika ze sprawozdania z realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w 2008 r., z którym w czwartek zapoznali się posłowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż "Azyl" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 18:15
W Polsce brakuje przedszkoli, żłobków, placów zabaw. A jednak zdarzają się protesty przeciwko instytucjom zajmującym się dziećmi. Sąsiedzi planowanych inwestycji chodzą na skargę do burmistrzów dzielnic i prezydentów miast.Robią wszystko, żeby zlikwidować niechciane sąsiedztwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak wróbelek" - Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2008 18:15
Skłóceni rodzice często rozgrywają swoje sprawy używając do tego własnych dzieci. Często drugiej strony konfliktu nie dopuszczają do żadnych z kontaktów z dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To się bierze z miłości" - reportaż Agnieszki Furtak

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2008 18:15
Rodzinny Dom Dziecka Państwa Madejów mieści się w ponad stuletnim dworku w Łodzi. Z zewnątrz widać może potrzebę remontu, ale w środku miłość i zwyczajna codzienna radość zdają się łatać wszystkie dziury.
rozwiń zwiń