„Strong Woman” - reportaż Doroty Fredro-Bonieckiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2009 18:15
W wieku 24 lat Aneta została najbardziej utytułowaną polską zawodniczką sportów siłowych. Dlaczego zajęła się tak nietypowym sportem?

Aneta Florczyk pochodzi z małej wioski pod Malborkiem, liczącej zaledwie 16 domów. Mieszkając w takim miejscu nie miała żadnych perspektyw na przyszłość. Jedynym zajęciem dla młodzieży tam mieszkającej były dyskoteki w pobliskiej wiosce. Aneta już w wieku 16 lat postanowiła wyrwać się stamtąd za wszelką ceną. Życie na wsi nie było jej powołaniem. Zanim trafiła na siłownią, próbowała swoich sił w strzelectwie. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że nie ma zbyt dobrych predyspozycji do uprawiania sportów siłowych. Jednak jej upór i determinacja spowodowały, że na wyniki nie trzeba było długo czekać.  Sport jest dla niej nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją i treningi ciągle sprawiają jej przyjemność. Wziąć na ręce mężczyznę to dla niej żaden problem. Swoich sił próbowała również w podnoszeniu samochodu i udało się.

Czytaj także

Sport najmłodszych. Kiedy zacząć?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 18:07
Trzeba zaczynać jak najwcześniej, ale z umiarem. Należy zachęcać dzieci do uprawiania sportu, ale nie powodować, żeby to był ich obowiązek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakryte twarze sportowców (galeria zdjęć)

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2010 07:00
Znani sportowcy często ukrywają twarze. Czasami ze szczęścia, czasami w rozpaczy. Taki widok zwykle zapada w pamięci kibiców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hatkärlek : miłość i nienawiść" Hanna Bogoryja Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2009 18:15
Szwecja od lat jest dla nas wzorem kraju, w którym żyje się bezpiecznie i w dobrobycie. Zwłaszcza w okresie komunizmu wiele Polek decydowało się na poślubienie Szwedów. Tymczasem Szwecja wcale nie jest wymarzoną przystanią dla obcokrajowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Salon pani Joli” - Agnieszka Walewicz

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2009 18:15
Opowieść o kobiecie, która prowadzi w Łodzi bardzo popularny salon tatuażu artystycznego. Jako kobieta stanowi w tej branży ciekawy wyjątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż: „Edyta” – Ewa Michałowska

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2009 18:15
Edyta Sikorska jest sportsmenką. Miłością jej życia jest tenis stołowy. Grała jako osoba pełnosprawna. Życie niestety zmieniło jej możliwości, ale Edyta nie poddaje się i gra dalej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historia warszawskiej Syrenki" Ewelina Karpacz- Oboladze

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2009 18:15
O tym jak zmieniały się Warszawianki na przestrzeni minionych 50-ciu lat opowiada Magdalena Sobczyk właścicielka "Syrenki" - najstarszego warszawskiego biura matrymonialnego.
rozwiń zwiń