"Korzenie i skrzydła" – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2007 18:15
Młodzi, świetnie wykształceni chcą mieszkać w Bałtowie, gminnej wsi koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Dlaczego?

Swoją karierę zawodową także wiążą z tym miejscem, miejscem, które w ciągu kilku lat przeszło niesamowitą metamorfozę. W zapyziałej wsi narodziło się turystyczne city. To wszystko dzięki dinozaurom , młodym zapaleńcom i miejscowym przedsiębiorcom, ale wszystko zaczęło się od dinozaurów…

Czytaj także

"To nie jest już mój Nikiszowiec" – reportaż Anny Dudzińskiej z PR Katowice

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2008 18:15
Katowicki Nikiszowiec ma 100 lat. Jedna z najpiękniejszych dzielnic Katowic, która stała się między innymi tłem filmów Kazimierza Kutza obchodzi stulecie istnienia. Dzielnica straciła jednak swój blask.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeruzal" - reportaż Doroty Fredro Bonieckiej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2008 18:15
Jeruzal – mała miejscowość położona niespełna 70 km od Warszawy. Tu kręcony jest popularny serial „Ranczo”. Niedawno znów pojawiła się tu ekipa filmowa. Powstaje ostatnia czwarta seria „Rancza”. Czy Jeruzal wykorzystuje swoją szansę, która jest efektem popularności serialu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Nasza wioska po hetmanie” – Sebastian Przybyłowicz

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2008 18:15
Czarnca – niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. To właśnie tutaj 400 lat temu Hetman Stefan Czarniecki sprowadził szwedzkich jeńców wojennych. Dziś we wsi mieszkają ich potomkowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hobbici z Sierakowa" - reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2008 18:15
W Sierakowie do niedawna była bieda, brak nadziei i wielka ucieczka młodych do miasta. Wszystko się zmieniło, gdy na wsi pojawili się państwo Idziakowie promujący ideę wiosek tematycznych. To oni przekonali mieszkańców, ze jeżeli wioska zamieni się w Hobbiton to zjadą się turyści a to oznacza pieniądze. Czy rzeczywiście tak łatwo stać się atrakcyjnym miejscem w Polsce?
rozwiń zwiń