"Być artystką" - reportaż Joanny Łatki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2007 18:15
Małgorzata Potocka wpadła na pomysł założenia teatru "Sabat" w najbardziej dramatycznym momencie swojego życia.

W październiku 1985 roku wraz ze swoją grupą taneczną występowała na statku "Achille Lauro", który został porwany przez terrorystów. Wtedy przyrzekła sobie, że jeśli przeżyje, założy własną scenę rewiową, by już więcej nie tłuc się z walizką po świecie. Założyła teatr Sabat, który jest jej całym życiem. Nie ma rodziny, czeka na nią gadająca papuga i inne zwierzęta. Właśnie mija 5 rocznica założenia Teatru Sabat, za swój dorobek Małgorzata Potocka otrzymała Złoty Medal Akademii Sukcesu, przyznany przez Polski Klub Biznesu.


O tym wszystkim w reportażu Joanny Bogusławskiej "Być artystką".

Czytaj także

Tańczące improwizacje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 14:01
Dziś w Warszawie rozpoczyna się 3. Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC! Jest on w całości poświęcony tańcu współczesnemu – jego improwizacji jak i improwizacji w tańcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tango" - reportaż Hanny Wilczyńskiej Toczko

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2008 18:15
Dziś Trójka nadaje z Rio de Janeiro w rytmach samby, a w reportażu udamy się całkiem niedaleko od Rio, bo do Buenos Aires. Po to, by dla odmiany zatańczyć argentyńskie tango.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Chwila bliskości”- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2009 18:15
Ola ma 22 lata i jest studentką socjologii na UW. Od dwóch lat tańczy tango. Zafascynowała ją w tym tańcu różnorodność interpretacji i to, że porywa ono zarówno młodych jak i starszych.
rozwiń zwiń