"Marzenie Tomka" Ewelina Karpacz- Oboładze i Agnieszka Walewicz

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2009 18:15
Tomek Filipowicz ma trzynaście lat i walczy z chorobą nowotworową. Żyje w dwóch światach, w domu i w szpitalu. Kiedy ma wolny czas, ogląda telewizję - najchętniej programy kulinarne.
Audio

„W domu to ja gotuję obiady, a mama tylko obiera ziemniaki - mówi Tomek. - Moją specjalnością są zawijane piersi z kurczaka”. Od lat chłopiec marzył, by ugotować obiad razem ze swoim mistrzem - Robertem Makłowiczem. Dzięki fundacji "Mam Marzenie", która pomaga ciężko chorym dzieciom, jego marzenie się spełniło. Tomek i pan Robert ugotowali razem przepyszne spaghetti.

Czytaj także

„Samotny wędrowiec” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2009 18:15
Pan Stanisław - młodopolski z duszy, wolny i samotny. Urodził się we Francji, dzieciństwo spędził w Anglii i Niemczech. Do Polski przyjechał, mając 25 lat i nie znając języka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż: „Edyta” – Ewa Michałowska

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2009 18:15
Edyta Sikorska jest sportsmenką. Miłością jej życia jest tenis stołowy. Grała jako osoba pełnosprawna. Życie niestety zmieniło jej możliwości, ale Edyta nie poddaje się i gra dalej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"60 procent marzeń" - Reportaż Pawła Drozda

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2009 18:15
Problem nieśmiałości na przykładzie 25-letniego mężczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miałeś być dziewczynką" - Reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2009 18:15
Gdy rodzice spodziewają się dziecka, mimowolnie zaczynają w myślach układać jego przyszłość. Oczekują, marzą, projektują. Czasem jednak los krzyżuje ich plany.
rozwiń zwiń