"Krysia z Misia" – reportaż Alicji Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2007 18:15
Krystyna Podleska - bohaterka komedii "Miś" opowiada o swoim życiu.

Na ekrany kin wejdzie niebawem film Stanisława Tyma "Ryś" –kontynuacja słynnego "Misia", z niezapomnianą rolą narzeczonej prezesa Ochódzkiego, której uroda i niepowtarzalna dykcja pozostaną w historii polskiego kina. Kochała się w niej cała generacja; nikt nie potrafił piękniej i z gorszym akcentem powiedzieć "Mój ty miśku". Żeby tak niezwykle mówić po polsku, trzeba było przeżyć tak dziwne koleje losu jak ona – Krystyna Podleska.

O niej właśnie i jej życiu opowiada reportaż Alicji Grembowicz – "Krysia z "Misia".

Czytaj także

Rok polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2009 06:38
Rok 2008 w końcu należał do polskiego kina. Widać wyraźnie, że coś drgnęło, że powoli, ale widocznie, zmienia się na lepsze. Przez ostatnie lata krytycy narzekali na kiepską jakość rodzimej produkcji filmowej i mieli ku temu dobre powody. Kolejne festiwale w Gdyni okazywały się rozczarowaniem. Mimo nadziei na odnowienie estetyki i tematyki polskiego kina związanych czy to kinem niezależnym, czy wejściem na ekrany filmów młodych twórców, kolejne produkcje zawodziły oczekiwania. Pojawiały się oczy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z tymi komediami?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2009 08:41
Od piątku na ekranach polskich kin gości kolejna produkcja tandemu Konecki & Saramonowicz „Idealny facet dla mojej dziewczyny". Sukces „Testosteronu" i „Lejdis" pozwala prognozować, że w najbliżych dniach Polacy entuzjastycznie udadzą się do kin. Czy rzeczywiście warto? Na czym polega sukces wymienionych produkcji? Co dziś śmieszy nas w kinie? Czego oczekujemy od polskick komedii? Polskiemu Radiu opowiada Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika „Kino".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł Jan Machulski

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2008 12:28
Zmarł Jan Machulski, polski aktor, reżyser i wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Miał 80 lat.
rozwiń zwiń