"Szymon z Czaplinka" - reportaż Doroty Fredro-Bonieckiej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2008 18:15
Szymon Godziemba – Trytek ma 19 lat, od czterech lat mieszka na pomorzu w Czaplinku. Gra na gitarze, syntezatorze, pianinie i klarnecie. Mimo młodego wieku od dwóch lat prowadzi 24-osobowy chór "Voca”, dyryguje orkiestrą, a nawet komponuje utwory muzyczne.

W lutym tego roku odbyło się prawykonanie skomponowanej przez Szymona Kantaty Bożonarodzeniowej "Czaplinkowi i jego Mieszkańcom”. Rok temu zdał maturę i teraz chce rozpocząć studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku kompozycji. Wszyscy mieszkańcy Czaplinka mają nadzieję, że za kilka lat będzie on sławnym kompozytorem.

Czytaj także

"Romantycy muzyki rockowej" - Ireneusz Białek

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2008 18:15
Dziś w Trójce obchodzimy 50. rocznicę urodzin Tomasza Beksińskiego. Autorem reportażu, który w 2001 roku uzyskał w głosowaniu słuchaczy Trójki tytuł reporażu roku, jest miłośnik audycji Tomka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakazany Klarnet" - reportaż Małgorzaty Żerwe

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2009 18:15
Wyróżnienie w Konkursie na Artystyczna Formę Radiowa Ostromecko 2009. Studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku wyrokiem sadu ma zakaz gry na klarnecie w mieszkaniu swoich rodziców. Pozew wniosły sąsiadki - jedna z nich uczyła Ewe muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Doświadczanie pieśni" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2009 18:15
Czy Polakom jest potrzebna tradycja? Czy można samemu doświadczać tradycji? Zuzanna Morawiecka śpiewa ludowe pieśni.
rozwiń zwiń