X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złota przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:00
Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złote medale w sztafecie 4x400 metrów podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2018 w Berlinie.
Audio
  • Sportsmenki, mistrzynie, przyjaciółki (Reportaż w Trójce)
Berlin, Niemcy, 12.08.2018. Na podium Polki, złote medalistki w rywalizacji sztafet 4x400 m (od lewej): Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek, podczas ceremonii dekoracji na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie
Berlin, Niemcy, 12.08.2018. Na podium Polki, złote medalistki w rywalizacji sztafet 4x400 m (od lewej): Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek, podczas ceremonii dekoracji na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie Foto: PAP/Adam Warżawa

Iga Baumgart-Witan Iga Baumgart-Witan

Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic​ są podwójnymi medalistkami. Przed biegiem sztafetowym zdobyły złoto w biegach indywidualnych. Jak mówią – sukcesu by nie było, gdyby nie ich przyjaźń poza boiskiem. Małgorzata i Justyna były nawet świadkami na swoich ślubach.


Justyna Święty-Ersetic Justyna Święty-Ersetic

– Gosia pierwsza spytała, czy zostanę jej świadkową i pomyślałam "kurczę, nie tak to miało wyglądać". Dostałam od niej butelkę wina z napisem "Czy zostaniesz świadkiem na moim ślubie?". Miałam dokładnie ten sam pomysł, także ten był juz spalony i musiałam coś innego wymyśleć. Wyszło jednak bardzo dobrze. – mówi Justyna Święty-Ersetic​.


Patrycja Wyciszkiewicz Patrycja Wyciszkiewicz

– Miałyśmy taki cięższy moment w naszej karierze, gdy w 2015 roku zgubiłyśmy pałeczkę na Mistrzostwach Świata i myślę, że to był taki czas, który nas scalił. Było ciężko, każda z nas przeżyła to na własny sposób. Potem miałyśmy wieczorem spotkanie. Każda powiedziała o wszystkim, co nas boli. Im lepiej się dogadujemy, tym lepsze są wyniki na bieżni – wspomina Małgorzata Hołub-Kowalik.


Małgorzata Hołub-Kowalik Małgorzata Hołub-Kowalik

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Sztafeta"
Autor reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 11.10.2018
Godzina emisji: 18.43

ml

Czytaj także

Trzydzieści pięter biegiem, w górę

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 19:00
Po raz kolejny kilkuset śmiałków pokonało trzydzieści pięter Pałacu Kultury i Nauki. Kim są biegacze i dlaczego decydują się na taki wyczyn?
rozwiń zwiń