Złota przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:00
Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złote medale w sztafecie 4x400 metrów podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2018 w Berlinie.
Audio
  • Sportsmenki, mistrzynie, przyjaciółki (Reportaż w Trójce)
Berlin, Niemcy, 12.08.2018. Na podium Polki, złote medalistki w rywalizacji sztafet 4x400 m (od lewej): Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek, podczas ceremonii dekoracji na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie
Berlin, Niemcy, 12.08.2018. Na podium Polki, złote medalistki w rywalizacji sztafet 4x400 m (od lewej): Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek, podczas ceremonii dekoracji na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie Foto: PAP/Adam Warżawa

Iga Baumgart-Witan Iga Baumgart-Witan

Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic​ są podwójnymi medalistkami. Przed biegiem sztafetowym zdobyły złoto w biegach indywidualnych. Jak mówią – sukcesu by nie było, gdyby nie ich przyjaźń poza boiskiem. Małgorzata i Justyna były nawet świadkami na swoich ślubach.


Justyna Święty-Ersetic Justyna Święty-Ersetic

– Gosia pierwsza spytała, czy zostanę jej świadkową i pomyślałam "kurczę, nie tak to miało wyglądać". Dostałam od niej butelkę wina z napisem "Czy zostaniesz świadkiem na moim ślubie?". Miałam dokładnie ten sam pomysł, także ten był juz spalony i musiałam coś innego wymyśleć. Wyszło jednak bardzo dobrze. – mówi Justyna Święty-Ersetic​.


Patrycja Wyciszkiewicz Patrycja Wyciszkiewicz

– Miałyśmy taki cięższy moment w naszej karierze, gdy w 2015 roku zgubiłyśmy pałeczkę na Mistrzostwach Świata i myślę, że to był taki czas, który nas scalił. Było ciężko, każda z nas przeżyła to na własny sposób. Potem miałyśmy wieczorem spotkanie. Każda powiedziała o wszystkim, co nas boli. Im lepiej się dogadujemy, tym lepsze są wyniki na bieżni – wspomina Małgorzata Hołub-Kowalik.


Małgorzata Hołub-Kowalik Małgorzata Hołub-Kowalik

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Sztafeta"
Autor reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 11.10.2018
Godzina emisji: 18.43

ml

Czytaj także

Trzydzieści pięter biegiem, w górę

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 19:00
Po raz kolejny kilkuset śmiałków pokonało trzydzieści pięter Pałacu Kultury i Nauki. Kim są biegacze i dlaczego decydują się na taki wyczyn?
rozwiń zwiń