"I to mi zostało" – reportaż Barbary Miczko

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2007 18:15
Poznań pożegnał zmarłą w zeszłym tygodniu aktorkę Krystynę Feldman.

Do czasu filmu Krzysztofa Krauzego "Mój Nikifor" panią Krystynę postrzegano jako mistrzynię epizodów. Znana była z tego, że nie lekceważyła nawet najmniejszej roli - była rasową aktorką. W teatrze spędzała dużo czasu. To był jej dom i jej rodzina.

16 grudnia na scenie Teatru Nowego w Poznaniu odbyła się premiera monodramu Krystyny Feldman "I to mi zostało...." opowiadającego o życiu aktorki. Bilety sprzedano na kilka miesięcy naprzód. Niestety, pani Krystyna zdążyła zagrać ten spektakl tylko 4 razy.

Reportaż Barbary Miczko powstał w przeddzień premiery - 15 grudnia.

Zobacz więcej na temat: TEATR Barbara Miczko Poznań

Czytaj także

Matejko z Krynicy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2007 11:47
Nazywał sam siebie Nikiforem-Matejką. Przez ponad pół wieku pogardzany, pod koniec życia zyskał zasłużoną sławę i doczekał wystaw swoich prac w kulturalnych stolicach Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z teatrem?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 12:05
Czy aktorzy teatralni powinni występować w serialach i reklamach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr jest wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 11:34
Mówi się, że świat jest w kryzysie i teatr jest w kryzysie. Mimo tego Izabella Cywińska zdecydowała się na objęcie funkcji dyrektora artystycznego Teatru Ateneum w Warszawie, co niektórzy nazywali samobójstwem, a Andrzej Seweryn od września oficjalnie zacznie pełnić funkcję dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie, okrzykniętego sceną nad którą ciąży klątwa. Czy rzeczywiście możemy mówić o swoistej mobilizacji niezwykłych postaci w życiu teatralnym w czasach kryzysu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie jest teatrem, życie jest dramatem...

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2010 21:04
"Życie potrafi pisać scenariusze pełne takich metafor, powiązań, tak symboliczne... To jest scenariusz, którego żaden producent by nie zatwierdził."
rozwiń zwiń