Amerykański raper uczy historii w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:00
Dan Wolf, aktor i raper z Kalifornii, od 2011 roku jest opiekunem artystycznym projektu "Sound in the Silence". Tegoroczna odsłona wydarzenia odbyła się w Warszawie. Tam rozmawialiśmy m.in. o tym, jak artysta poznał historię swojej rodziny.
Audio
  • Amerykański raper uczy historii w Warszawie (Reportaż w Trójce)
Dan Wolf w Teatrze Ochoty podczas warszawskiej odsłony projektu Sound in the Silence. Organizatorami przedswięwzięcia są Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz Stowarzyszenie Motte z Hamburga
Dan Wolf w Teatrze Ochoty podczas warszawskiej odsłony projektu "Sound in the Silence". Organizatorami przedswięwzięcia są Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz Stowarzyszenie Motte z HamburgaFoto: Agnieszka Wanat / mat. pras. Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarności

Dan Wolf był typowym kalifornijskim chłopakiem. Nie interesował się przeszłością swojej rodziny. Nie pytał, dlaczego dziadkowie stworzyli w domu małe Niemcy. Wszystko zmieniło się po pewnym telefonie z Hamburga. Wtedy rodzinna historia splotła się z jego życiem. Okazało się, że w Niemczech do dziś popularna jest pewna piosenka, którą w 1911 roku stworzył wodewilowy duet braci Wolf.

Takie były początki międzynarodowego projektu edukacyjnego "Sound in the Silence" (www.soundinthesilence.enrs.eu), dzięki któremu co roku w różnych miejscach Europy młodzież szkolna poznaje trudną historię XX wieku.

Dan Wolf; fot. European Network Remembrance and Solidarity Dan Wolf; fot. Agnieszka Wanat / mat. pras. Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarności

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Dźwięki w ciszy"
Autor reportażu: Katarzyna Błaszczyk
Data emisji: 22.10.2018
Godzina emisji: 18.44

Czytaj także

Edukacja historyczna w Woli Gułowskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 19:00
Wola Gułowska to wieś, która leży w gminie Adamów. Liczy tylko 300 mieszkańców. W tej wsi rozegrała się jedna z ostatnich bitew kampanii wrześniowej 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas zatarł ślad..." Gdzie spoczywają polegli żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:00
Tynne to niewielka wieś położona koło miasta Sarny, na pograniczu Polesia i Wołynia. To miejsce dramatycznych walk z sowieckim agresorem 17 września 1939 roku.
rozwiń zwiń