X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zjednoczeni w obronie lokatora

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 19:00
To historia o tym jak niemożliwe staje się możliwe, czyli jak organizacje ochrony praw lokatorów mają szanse wpływać na władze lokalne w sprawach eksmitowanych osób. 
Audio
Pan Roman Łopucijewski -    przed planowaną eksmisją
Pan Roman Łopucijewski - przed planowaną eksmisjąFoto: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Panu Romanowi, 65-letniemu niepełnosprawnemu, groziła eksmisja. Mężczyzna wpadł w kłopoty finansowe i nie było go stać na opłacenie czynszu. Wizja przeprowadzki do lokalu tymczasowego przerażała go, ponieważ jest on zapewniony tylko na określony czas i bohater reportażu obawiał się, że po jego upływie wyląduje na bruku. 

Roman Łopucijewski z prośbą o pomoc zgłosił się do członków Komitetu Obrony Spraw Lokatorów na warszawskim Żoliborzu. Zorganizowali oni blokadę. Jak potoczyła się ta historia? Zapraszamy do wysłuchania audycji nagranej podczas blokady eksmisji na warszawskim Żoliborzu 16 października 2018 roku. 


Komornik odstępuję od egzekucji, fot. Adam Bogoryja-Zakrzewski Komornik odstępuję od egzekucji, fot. Adam Bogoryja-Zakrzewski

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "W jedności siła"
Autor reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski
Data emisji: 31.10.2018
Godzina emisji: 18.45

kb/gs

Czytaj także

Chcieli małą pożyczkę, zostali bez mieszkania. Tak działają oszuści

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 18:50
Zgadzają się na przeniesienie własności swojego mieszkania w zamian za niewielką pożyczkę. Już ponad 400 osób w całej Polsce straciło w ten sposób dorobek życia. 
rozwiń zwiń