Czy możliwy jest posiłek z dala od smartfona?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 19:00
Telefony komórkowe kradną nam czas. Czas spędzony ze znajomymi, z rodziną. Nie widzimy siebie i nie słyszymy. Większość naszej uwagi skupiona jest na naszych ukochanych smartfonach.
Audio
Ostrożne, zwłaszcza w miejscach publicznych, korzystajmy z urządzeń z dostępem do internetu, to może zapobiec oszustwu - radzi policja.
Ostrożne, zwłaszcza w miejscach publicznych, korzystajmy z urządzeń z dostępem do internetu, to może zapobiec oszustwu - radzi policja.Foto: Dean Drobot/Shutterstock.com

Jesteśmy w towarzystwie, a tak naprawdę osobno. Każdy wgapiony w telefon. Fundacja Dbam o Mój Z@sięg wyszła z ciekawą inicjatywą. I ma apetyt na więcej…

Jedna z trójmiejskich restauracji daje klientom 10 procent rabatu, jeśli na czas wizyty odłożą smartfony do specjalnej skrzynki. Czy jest szansa na to, że zobaczymy ludzi wokół nas?

***

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Złap zasięg" 
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 14.01.2019
Godzina emisji: 18.45

Czytaj także

Górnictwo mają w krwiobiegu. Historie górników z kopalni Wieczorek

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 19:00
Wieczorek jest jedną z najstarszych kopalnii na Śląsku. W czasach świetności pracowało tam 4,5 tys. górników. Jednak po 190 latach złoża węgla skończyły się, a sama kopalnia jest w trakcie likwidacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga do sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 19:00
Danuta Ryśniak w jednej z bram warszawskich kamienic urządziła kawiarnię. Miejsce ciekawych spotkań, a poza tym urocze, inspirujące i bardzo artystyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znikająca gmina

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 19:00
Gmina Ostrowice zniknęła z mapy Polski. To pierwszy taki przypadek w naszej historii.
rozwiń zwiń