Zachwyt nad życiem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 19:00
W wyniku choroby nowotworowej Piotr Pogon stracił jedno płuco. Po kolejnych nawrotach przybyło blizn na jego ciele, lecz każdy dzień życia nabierał nadzwyczajnego tempa.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lukasbieri/Pixabay

Nowotwór, bankructwo, częściowa utrata słuchu nie były w stanie go zatrzymać. Choroba, porażki i wzloty w życiu osobistym, wrażliwość na otaczający świat i ludzi sprawiły, że zaczął czerpać garściami z tego, co zostało mu podarowane. Został nieuleczalnie zarażony zachwytem nad życiem.

Po operacji resekcji płuca, zobaczył świat z najwyższych szczytów Afryki i Ameryki Południowej; przebiegł charytatywnie setki kilometrów w maratonach po kenijskiej sawannie i ulicach Nowego Jorku czy Tokio. Pomógł wielu osobom niepełnosprawnym, dzieciom pokrzywdzonym przez los. Daje ludziom nadzieję i wiarę, ze chorobę można pokonać. Choroba wzmocniła w Piotrze przekonanie, ze darowany czas trzeba maksymalnie wykorzystać.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Docenić życie"
Autorka reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 12.03.2019
Godzina emisji: 18.45

Czytaj także

O pomocy, która przemienia życie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 19:00
W Izraelu, dokąd wyemigrował, stał się bezdomnym degeneratem. Pewnego dnia spotkał ludzi, którzy poświęcili mu swój czas i okazali zainteresowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowa kawiarnia, która pozwala odnaleźć się na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 19:05
Kawiarnia "Pożyteczna" powstała w 2016 roku z inicjatywy Fundacji Też Chcemy Być, opiekującej się osobami z niepełnosprawnością intelektualną
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego kupujemy za dużo ubrań?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 19:00
Ubrania za grosze, niepowtarzalne okazje cenowe, promocje "trzy w cenie dwóch"… wszystko to sprawia, że wielu z nas kupuje łatwiej i więcej ubrań.
rozwiń zwiń