O kobietach, które chcą się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:00
– Wróciłam po kilkuletnim pobycie zza granicy i zorientowałam się, że mnie jako inżyniera-elektryka nikt nie potrzebuje, a nie jestem osobą, która spędzi dużo czasu na kanapie. Pomyślałam sobie, trzeba robić to na czym się człowiek zna. Na czym ja się jeszcze mogę znać? Chyba tylko na starzejących się kobietach, tak to się zaczęło – opowiada jedna z bohaterek reportażu. 
Audio
  • Jak mając "-siąt" lat wciąż czerpać radość z życia? (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DenisProduction.com/shutterstock.com

Klasa Kobiet istnieje już kilkanaście ładnych lat. Panie spotykają się co tydzień, w damskim gronie i biorą na tapetę wszystko, co im do głowy przyjdzie. Uczą się, wymieniają doświadczenia, dodają sobie otuchy w trudnych chwilach. Inżynierki, prawniczki, artystki… Mają "-siąt" lat. Niektóre są na emeryturze. Wszystkie chcą się rozwijać, wykorzystywać swój potencjał, ale co najważniejsze, cieszyć się wolnością, jaką daje im wiek. Wspólne spotkania inspirują i dają życiową energię. 

W reportażu opowiadały m.in. rozbudzonej przez zajęcia Klasy kobiet pasji fotograficznej, a także o dobrej energii czerpanej między innymi z tych spotkań właśnie. 

Czy trzeba spełnić jakieś warunki, żeby dołączyć do Klasy kobiet? Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Klasa kobiet"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 14.03.2019
Godzina emisji: 18.45