X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zostaw serce na ziemi". Ważna misja, która łączy dwie pasje

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 19:00
Dr Zygmunt Kaliciński jest uznanym kardiochirurgiem. Po pracy zamienia się w perkusistę zespołu HLA 4transplant, z którym koncertuje po całym kraju. Ich występy kryją za sobą pewną misję…
Audio
  • "Zostaw serce na ziemi". Nietypowa kampania edukacyjna o transplantologii (Reportaż/Trójka)
Dr Zygmunt Kaliciński
Dr Zygmunt KalicińskiFoto: Antoni Rokicki/PR

Reportaż 18.04.2019 1200.jpg
Życie po śpiączce. Jak nauczyć się go na nowo?

"Zostaw serce na ziemi" to najważniejszy utwór zespołu, który zachęca do bycia świadomym dawcą organów. Zespół gra ten kawałek jako support przed takimi artystami jak: Organek, IRA czy Margaret. Pracuje także nad debiutancką płytą… Dr Kaliciński założył także Fundację dla Transplantacji – Zostaw serce na ziemi. 

– Rozpoczęcie sezonu w Mikołajkach. Rozmawiałem z burmistrzem i prawdopodobnie cały ten sezon będzie dedykowany transplantacji. Będą billboardy, koncerty. My będziemy grali chyba cztery razy i będziemy mówi o transplantacji, będą wywiady – zapowiada kardiochirurg. Jak zaznacza granie na koncertach z tak różnymi artystami pozwala dotrzeć do bardzo rożnej publiczności. 

shutterstock metro 1200.jpg
Niewidomi a komunikacja miejska

Gdzie dr Kaliciński ćwiczy przed koncertami? Jak wyglądała jego droga do medycyny, co zawdzięcza w tej materii swojemu ojcu i bratu? Czy każdy może zostać dawcą? Jak o tym rozmawiać z najbliższymi i dlaczego jest to tak ważne? 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Zostaw serce"
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 7.05.2019
Godzina emisji: 18.44

Czytaj także

Rak piersi. Najważniejsza jest czujność

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:00
Alicja Sekret nauczona doświadczeniem swojej starszej siostry i kuzynki, które zmagały się z rakiem piersi, regularnie poddawała się badaniom. Choć USG nic nie wykryło, okazało się, że w jednej z piersi znajduje się guz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Misja Łódź". Pomoc naturalnym odruchem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:30
– Na polanie paliło się z pięć ognisk, czyli musieli do nas przyjść wieczorem. Czekali na nas, choć wiedzieli, że nie przyjmiemy nie wiadomo jakiej ilości ludzi. Pracowaliśmy cały dzień, do zmierzchu, bo prądu nie ma – opowiadają bohaterzy reportażu. Ostatnie zabiegi przeprowadzane są często już przy użyciu latarek-czołówek.
rozwiń zwiń