X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki był Stanisław Moniuszko? Rodzinne wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:50
– Był bardzo wiernym mężem i bardzo kochającym ojcem. Pisał w listach, tęskniąc w podróży, że brakuje mu rozgardiaszu robionego przez małe dzieci. Bardzo je kochał – opowiada prapraprawnuczka kompozytora Elżbieta Stanisława Janowska Moniuszko
Audio
  • Rodzina Stanisława Moniszki. Muzyka wciąż jest w niej obecna (Reportaż/Trójka)
Stanisław Moniuszko
Stanisław MoniuszkoFoto: pixabay/domena publiczna

Rzadko się zdarza, by wielcy Polacy żyjący w XIX wieku mieli potwierdzonych potomków i aby ci potomkowie kultywowali o nich pamięć. Tak jest w wypadku Stanisława Moniuszki, który ma około 60 żyjących potomków rozsianych po całym świecie. Uczestniczą w spotkaniach jemu poświęconych, prowadzą fundację jego imienia, chętnie dzielą się rodzinnymi przekazami o znanym protoplaście rodu. O tym, jak pokrewieństwo z wybitnym kompozytorem wpływało i wpływa na życie pokoleń Moniuszków opowiadała w reportażu prapraprawnuczka kompozytora Elżbieta Stanisława Janowska Moniuszko. 

Zdradziła m.in. gdzie potomkowie Stanisława Moniszku prowadzą… sklep sportowy. Jakie są związki kompozytora z Białorusią? Jak przekazywano wśród jej najbliższych rodzinne historie? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu:  "Dziadek"
Autorka reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 12.06.2019
Godzina emisji: 18.44


Czytaj także

Ulicami Stanisława Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 19:00
5 maja 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji w wielu polskich miastach na ulicach imienia kompozytora odbyły się jarmarki moniuszkowskie.
rozwiń zwiń