Marek Gaszyński o sobie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 19:01
14 czerwca w warszawskim klubie Nowy Świat Muzyki swoje 80. urodziny świętował Marek Gaszyński – dziennikarz radiowy, pisarz i autor tekstów piosenek.
Audio
  • Niesamowite historie z życia Marka Gaszyńskiego (Reportaż/Trójka)
Marek Gaszyński
Marek GaszyńskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Trudno jest opowiedzieć 80 lat barwnego życia w 12 minut, ale we fragmentach, w anegdotach, głosem samego jubilata… – spróbujemy. 

– Jest takie amerykańskie powiedzenie: "gdziekolwiek odłożę kapelusz, tam jest mój dom. Trochę żyłem tym stylem. Z kapeluszem, a czasem i bez niego – wspomina Marek Gaszyński.

Czym w latach 60. często wracało się nocą z warszawskich lokali? Dlaczego pojawienie się Kirka Douglasa w SPATiFie wywołało początkowo jedynie szydercze uśmiechy? Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu, w którym pojawiają się te i wiele innych historii opowiadanych przez jego bohatera.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Dopóki mnie chcą"
Autorka reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 18.06.2019
Godzina emisji: 18.44

ml

Czytaj także

Tak rodziła się radiowa "Trójka"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 07:00
- Ponieważ nasze audycje były pełne kontrowersyjnej wówczas muzyki beatowej, ze strachem udaliśmy się do dyrektora, który powierzył nam przygotowanie programu przedstawiającej tę nową wówczas muzykę - mówił Witold Pograniczny o jednej z pierwszych audycji w Programie 3 - "Piosenki, jakich nie było".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tchnienie wolności. Krzysztof Komeda prywatnie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 19:05
– Mówiono o nim, że jest chodzącą muzyką. Kartka papieru i ołówek był przy nim zawsze. Jechaliśmy gdzieś samochodem i nagle było hamowanie, zjeżdżanie w bok. Wtedy Krzysztof odpalał papierosa, potrzebował chwili spokoju i pisał muzykę – wspomina Tomasz Lach, przybrany syn Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń