X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Gaszyński o sobie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 19:01
14 czerwca w warszawskim klubie Nowy Świat Muzyki swoje 80. urodziny świętował Marek Gaszyński – dziennikarz radiowy, pisarz i autor tekstów piosenek.
Audio
  • Niesamowite historie z życia Marka Gaszyńskiego (Reportaż/Trójka)
Marek Gaszyński
Marek GaszyńskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Trudno jest opowiedzieć 80 lat barwnego życia w 12 minut, ale we fragmentach, w anegdotach, głosem samego jubilata… – spróbujemy. 

– Jest takie amerykańskie powiedzenie: "gdziekolwiek odłożę kapelusz, tam jest mój dom. Trochę żyłem tym stylem. Z kapeluszem, a czasem i bez niego – wspomina Marek Gaszyński.

Czym w latach 60. często wracało się nocą z warszawskich lokali? Dlaczego pojawienie się Kirka Douglasa w SPATiFie wywołało początkowo jedynie szydercze uśmiechy? Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu, w którym pojawiają się te i wiele innych historii opowiadanych przez jego bohatera.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Dopóki mnie chcą"
Autorka reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 18.06.2019
Godzina emisji: 18.44

ml

Czytaj także

Tak rodziła się radiowa "Trójka"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 07:00
- Ponieważ nasze audycje były pełne kontrowersyjnej wówczas muzyki beatowej, ze strachem udaliśmy się do dyrektora, który powierzył nam przygotowanie programu przedstawiającej tę nową wówczas muzykę - mówił Witold Pograniczny o jednej z pierwszych audycji w Programie 3 - "Piosenki, jakich nie było".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tchnienie wolności. Krzysztof Komeda prywatnie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 19:05
– Mówiono o nim, że jest chodzącą muzyką. Kartka papieru i ołówek był przy nim zawsze. Jechaliśmy gdzieś samochodem i nagle było hamowanie, zjeżdżanie w bok. Wtedy Krzysztof odpalał papierosa, potrzebował chwili spokoju i pisał muzykę – wspomina Tomasz Lach, przybrany syn Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń