X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zacisze w sercu warszawskiego Wawra

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 19:00
Przy warszawskiej Plaży Romantycznej powstaje ekologiczne gospodarstwo, gdzie mieszkańcy będą mogli sadzić warzywa i krzaki owocowe, a potem zbierać plony.
Audio
  • Jedyna taka plaża w Warszawie (Reportaż/Trójka)
Plaża Romantyczna
Plaża RomantycznaFoto: Jakub Kamiński/PAP

Członkowie społeczności będą dbać o grządki, pielić je i opiekować się zwierzętami na farmie: kurami, kaczkami, kozami i owcami… Projekt obejmuje także działalność edukacyjną dotyczącą ochrony środowiska i zdrowego żywienia. W działania zaangażowana jest radna, Marta Turska. 

– Pochodzę z blokowiska na Woli, z tak zwanego betonu. Chciałam mieć kawałek ogródka. Nie stać nas było na taką nieruchomość na Woli, więc zdecydowaliśmy się na Wawer. Miało być na chwilę, tymczasem, gdy nadeszła pierwsza wiosna, zakochałam się w tym miejscu – mówi Marta Turska.

Skąd wzięła się nazwa Plaży Romantycznej? Kto pomaga w utrzymaniu i rozwijaniu tego miejsca? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przy Romantycznej"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 3.07.2019
Godzina emisji: 18.43

ml/mk

Czytaj także

Ważne, aby nie marnować czasu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 19:00
Ula Wojtkowiak jest trenerką Gyrokinesis®. To metoda pierwotnie zwana "jogą dla tancerzy", która korzysta z wielu innych dyscyplin ruchu. Charakteryzuje ją poszukiwanie płynności w ciele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowe życie twierdzy". Czym przyciąga Srebrna Góra?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 19:05
Pięknie rozwija się najwyższa twierdza górska w Europie, Srebrna Góra, a także okoliczne forty, które przyciągają rzesze turystów. Są też plany budowy kolejki gondolowej na przepiękną Srebrną Górę. W gminie zamieszkali architekci, miłośnicy historii. Ich działania czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym, a plany są wielkie…
rozwiń zwiń