X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienia z 63 dni

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 19:00
Spotykają się przynajmniej raz w miesiącu. Wspominają wtedy powstanie, wybierają się razem na koncerty czy spotkania w muzeum.
Audio
  • Wzruszające spotkania powstańców warszawskich (Reportaż/Trójka)
Ludność zgromadzona wokół ołtarza ulicznego ustawionego przed gmachem Banku Towarzystw Spółdzielczych (widoczny narożnik budynku od ul. Jasnej). Z prawej widać fragment kamienicy Stanisława i Izydora Seydenbeuthlów ul. Jasna 6 róg ul. Boduena 2. Na dalszym planie widać fragment elewacji kamienicy Harczyka (ul. Jasna 10 róg ul. Sienkiewicza 6).
Ludność zgromadzona wokół ołtarza ulicznego ustawionego przed gmachem Banku Towarzystw Spółdzielczych (widoczny narożnik budynku od ul. Jasnej). Z prawej widać fragment kamienicy Stanisława i Izydora Seydenbeuthlów ul. Jasna 6 róg ul. Boduena 2. Na dalszym planie widać fragment elewacji kamienicy Harczyka (ul. Jasna 10 róg ul. Sienkiewicza 6).Foto: Wacław Żdżarski/NAC

Szczególnie cieszą się, gdy odwiedzają ich młodzi ludzie – szczerze zainteresowani historią Powstania Warszawskiego. Denerwują się, gdy słyszą, że to "ostatnia rocznica powstania, w której biorą udział świadkowie tamtych dni". Jak wygląda ich codzienność? Opowiadają członkowie Batalionu "Odwet".

Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

– To taka wielka rodzina. Spierają się czasem, np. kto miał jaką broń. To fascynujące móc posłuchać takich rozmów. Jest w tym prawda historyczna – mówi przewodnicząca Środowiska "Owet".

Kim są wolontariusze, którzy pomagają powstańcom? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "My, powstańcy"
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 1.08.2019
Godzina emisji: 18.44

ml

Czytaj także

Wspomnienia skute lodem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 19:00
Witold Kozłowski miał pięć lata, kiedy razem z rodziną został deportowany na Syberię w 1940 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do Warszawy w przeddzień powstania

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:20
Z kronik wiemy, że 31 lipca 1944 roku był ciepłym, słonecznym dniem, jednym z takich, jakie mamy teraz. Jak wyglądała okupacyjna Warszawa w przeddzień wybuchu powstania? 
rozwiń zwiń