Pomóc tym, którzy niosą pomoc

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 19:00
Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę poddasza i dachu oraz remont zniszczonych i zalanych wodą pokoi w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Odrębnej 10 w Warszawie. W grudniu zeszłego roku, w wyniku pożaru, spłonął dach ośrodka.
Audio
  • Dom Pomocy Społecznej w wielkiej potrzebie (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/New Africa

Od tego czasu udało się wyremontować dom na tyle, że mieszkańcy ponownie mogli się do niego wprowadzić. Dom Pomocy Społecznej powstał w 1990 roku, na działce, którą ofiarował jeden z rodziców. Chodziło o to, aby zapewnić dom dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną w chwili, kiedy zabraknie ich rodziców. Reportaż będzie próbą przedstawienia codziennej rzeczywistości mieszkańców Domu – ich relacji, emocji i związków.

– Remont podstawowy już się skończył, choć wciąż jest zadłużenie u niektórych wykonawców. Wydaje się, że polubili oni to miejsce, więc czekają, ale w końcu muszą otrzymać te pieniądze. To budynek wybudowany w latach 90., bez wody, bez prądu. Wciąż nie ma tu kanalizacji, korzystamy z szamba. W związku z tym, dom ten przechodzi kolejne awarie i ciągle mamy problem. Wciąż szukamy sponsorów – opowiadają pracownicy Domu Pomocy Społecznej.

Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Duże dzieci" 
Autorka reportażu: Agnieszka Swajgier
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 18.44

ml

Czytaj także

Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 00:00
Fundacja obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Od początku namawia do zamiany trawników na łąki kwietne. Organizacja prowadzi różne projekty m.in. "Wieś w mieście to nie obciach", w skład którego wchodzą warsztaty: miejskie łąki kwietne, drzewa owocowe w miastach, miejskie pszczelarstwo oraz ptaki w mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni rozwijają skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 00:00
Fundacja "Podaj Dalej" z Konina stworzyła inicjatywę "Rozwiń Skrzydła", skierowaną do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, które chcą spróbować swoich sił w sportach lotniczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni kierowcy są wśród nas. Działalność stowarzyszenia SPiNKa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 23:55
– Głównym celem naszego stowarzyszenia jest tworzenie możliwości dla ludzi z różnymi niepełnosprawnościami. Głównie myślimy tu o narządach ruchu, ale też wadach słuchu i mowy. Chcemy, żeby tacy ludzie mogli korzystać z dobrodziejstwa motoryzacji i stali się ludźmi mobilnymi, a przez to otrzymywać szansę bycia aktywnymi społecznie i zawodowo – mówi Krzysztof Marciniak, szef i założyciel Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa.
rozwiń zwiń