Kto może adoptować psa ze schroniska?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 19:00
Bohaterka reportażu chciała adoptować psa ze schroniska. Jak przyznaje w rozmowie z Urszulą Żółtowską-Tomaszewską mimo kolejnych wizyt w schronisku nie umożliwiano jej spacerów z wybranym psem. Pierwsze wspólne wyjście w towarzystwie wolontariuszy, opiekujących się zwierzęciem, odsuwano o kolejne tygodnie…
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/MAD.vertise

Do sytuacji doszło na warszawskim Paluchu, a bohaterka reportażu jest z wykształcenia lekarzem weterynarii. W jej domu od czasów dzieciństwa były różne rasy psów. Jednak po dwóch miesiącach starań o adopcje psiaka dostała odmowę, bo… nie ma kwalifikacji do wzięcia psa ze schroniska. Do dziś Westa – pies, który ją zauroczył mieszka na Paluchu.

Jak tłumaczy osoba ze schroniska "nie możemy wydawać psów wszystkim zainteresowanym". –  Okazuje się czasem, że to nie jest pies dla danej osoby. Czasem jest tak, że ktoś dzwoni w sprawie psa trudnego, który np. gryzie ze strachu i wymaga doświadczonych osób. Na podstawie ankiety przedadopcyjnej jest przeprowadzana rozmowa przez pracowników Biura adopcji i weryfikujemy, czy dana osoba nadaje się do tego psa. Jeśli uznamy, że nie, to adopcji odmawiamy – wyjaśnia przedstawicielka ze schroniska. 

Jak wyglądają w rzeczywistości procedury adopcyjne? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Bez kwalifikacji"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 12.09.2019
Godzina emisji: 18.44


Czytaj także

Pomóc tym, którzy niosą pomoc

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 19:00
Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę poddasza i dachu oraz remont zniszczonych i zalanych wodą pokoi w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Odrębnej 10 w Warszawie. W grudniu zeszłego roku, w wyniku pożaru, spłonął dach ośrodka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia z latarnią morską w tle

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:00
Inżynier, fizyk i podróżnik Stefan Jacek Michalak (mieszkający od czterdziestu lat w Kanadzie) w 2001 roku kupił i wyremontował latarnię morską w Gdańsku-Nowym Porcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka, którą tworzy codzienne życie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 19:00
Tomasz Mirt to grafik i malarz. Sam stworzył większość okładek do swoich płyt. Mowa o płytach, bo jego życie nierozerwalnie łączy się z dźwiękiem.
rozwiń zwiń