X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uratować dom "Zośki"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 17:00
Niepozorny, drewniany dom, schowany w głębi jednego z ogrodów w Zalesiu Dolnym – to miejsce, które połączyło ludzi nie tylko z najbliższej okolicy. 
Audio
Dom Zośki
Dom ZośkiFoto: Fundacja Dom Zośki

To tu mieszkał legendarny Tadeusz Zawadzki ps. Zośka  harcmistrz, ppor. Armii Krajowej, dowódca Grup szturmowych Chorągwi Warszawskiej, bohater książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". To jego imię nosił batalion Armii Krajowej Szarych Szeregów  Batalion "Zośka". To tu w czasach okupacji odbywały się spotkania konspiracyjne Szarych Szeregów i narady przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego.

W ostatnich latach dom popadał w ruinę i w związku tym okoliczni mieszkańcy, nie chcąc do tego dopuścić, rozpoczęli w 2015 roku akcję >Ratujmy dom "Zośki"<, do której przyłączyły się także środowiska polonijne z całego świata. Co dzieje się dalej z tym domem i wokół niego?

–  Dom "Zośki" to miejsce, o którym wszyscy w Zalesiu wiedzą. To wyjątkowe miejsce, które powinno funkcjonować przez kolejne lata – mówi Joanna Kowalska-Nowak, która w przeszłości pełniła funkcję prezesa fundacji "Dom Zośki". 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: >Dom "Zośki"<
Autorka reportażu: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 23.09.2019
Godzina emisji: 18.45

kw

Czytaj także

Kto może adoptować psa ze schroniska?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 19:00
Bohaterka reportażu chciała adoptować psa ze schroniska. Jak przyznaje w rozmowie z Urszulą Żółtowską-Tomaszewską mimo kolejnych wizyt w schronisku nie umożliwiano jej spacerów z wybranym psem. Pierwsze wspólne wyjście w towarzystwie wolontariuszy, opiekujących się zwierzęciem, odsuwano o kolejne tygodnie…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opaska, która ratuje życie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 19:00
Na początku września w Lublinie ruszył nowatorski program – 400 seniorów otrzymało opaskę monitorującą ich funkcje życiowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy da się wygrać z lekarzami?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 19:00
Trzeci reportaż o małżeństwie z Sosnowca, które walczy o sprawiedliwość. Siedem lat temu Bednarscy oskarżyli szpital miejski o zaniedbania, które spowodowały śmierć nienarodzonego dziecka.
rozwiń zwiń