W zdrowym ciele zdrowy duch!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:00
Na promenadzie w Gdyni każdego wczesnego ranka ludzie biegają, korzystają z siłowni na świeżym powietrzu, jeżdżą na rolkach i deskorolkach.
Audio
  • Sport to zdrowie w każdym wieku (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Bragapictures

W większość to ludzie młodzi, ale są wśród nich osoby w starszym wieku, dla których dobra kondycja fizyczna jest receptą na zdrowie. Do listopada na gdyńskiej plaży można codziennie spotkać panią Basię, która bez względu na temperaturę i pogodę kąpie się w Bałtyku. Codziennie 7.15 kąpiel, a o 8.00 powrót do domu. Mówi, że sport nauczył ją dyscypliny. Od galerii handlowych, w których przesiadują jej koleżanki, woli Bałtyk i piękne widoki. Starość nie musi być nieciekawa i smutna. Formy oraz dobrego wyglądu zazdroszczą jej dużo młodsi ludzie, którzy mówią, że w tym wieku chcieliby być w takiej kondycji. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch…

– Ja jeszcze muszę, bo daje mi to krzepę do życia. Młodo się czuję i jest to dla mnie wielka frajda. Prawie 50 lat temu uprawiałam wyczynowo sport. Sport to relaks i dyscyplina – to mam zakorzenione od dziecka. To jest pozytywny kopniak na całe życie – mówi pani Basia.

Czy rodzina bohaterki reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej podziela jej pasję do sportu? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Pieniądze to nie wszystko"
Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 9.10.2019
Godzina emisji: 18.45

ml/gs

Czytaj także

Dzwon, czyli rodzinna tradycja

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 19:05
Od ponad 200 lat niezmiennie rodzina Felczyńskich zajmuje się produkcją i konserwacją dzwonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dary rodziny Lanckorońskich

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 19:00
25 lat temu Polska dostała bezcenny podarunek. Hrabina Karolina Lanckorońska przekazała naszemu krajowi rodzinną kolekcję dziel sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka nie tylko na boisku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:00
Polska reprezentacja amp futbolu wygrała niedawno Amp Futbol Cup 2019 – ósmą edycję międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla osób po amputacji kończyn.
rozwiń zwiń