Bruce Lee we wspomnieniach swojego ucznia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:00
Nie dba o rozgłos, ale za to dba o dyskrecję. Nienaganne maniery, inteligencja i piękna polszczyzna, mimo wielu lat na emigracji, uderzają przy pierwszym kontakcie ze Staszkiem. Prosi, by tylko tak go nazywać. I już.
Audio
Woskowa figura Brucea Lee w galerii Madame Tussauds
Woskowa figura Bruce'a Lee w galerii Madame TussaudsFoto: Shutterstock.com/Anton_Ivanov

Jedyny Polak, który był bliskim uczniem legendarnego twórcy i nauczyciela jet kune do – odmiany kung-fu, a później gwiazdora filmowego Bruce'a Lee, mieszka pod Los Angeles. W reportażu wspomina swojego mistrza, z którym był związany od połowy lat 60. do jego śmierci.

– Był osobą uprzejmą, choć widać było, że jest człowiekiem zdecydowanym. Mówił dosyć głośno i dobitnie, ale był towarzyski i bardzo chętnie wyjaśniał to, o co się go poprosiło. Bruce Lee był dobrym nauczycielem – wspomina Staszek, uczeń legendarnego mistrza sztuk walki.

Jak wyglądała praca z Brucem Lee? Jak udało się nawiązać współpracę z aktorem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Uczeń Smoka"
Autorka reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek
Data emisji: 5.11.2019
Godzina emisji: 18.44

kw

Czytaj także

Powrót syrenki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 19:00
Ta historia zaczęła się w 1948 roku. Wtedy do Warszawy przyjechał twórca kubizmu Pablo Picasso. W stolicy przewodnikami malarza była para architektów, Helena i Szymon Syrkusowie, którzy zabrali go do budowanego osiedla mieszkaniowego na Woli, konkretnie na Kole .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Sent – prawdziwy klezmer

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 19:00
W grudniu minie pierwsza rocznica śmierci Janusza Senta – pianisty, kompozytora, akompaniatora i oddanego przyjaciela Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda dzień pracy saperów?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:00
Na początku października w Kuźni Raciborskiej doszło do tragicznego wypadku. W wyniku eksplozji niewybuchu znalezionego w tamtejszym lesie zginęło trzech doświadczonych saperów.
rozwiń zwiń