Rowerem dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 19:00
Opowieść o spełnianiu marzeń i przygodzie życia.
Audio
  • Na dwóch kółkach przez świat (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Peter Zaharov

Para młodych podróżników – Adela Tarkowska z Warszawy i Krzysztof Józefowski z Wrocławia – pokonali 87 tysięcy kilometrów, zajęło im to ponad 9 lat. Byli w 60 krajach, na 6 kontynentach. Nie musieli się śpieszyć. Jak mówią, podczas całej podróży najważniejsi byli ludzie, których spotykali po drodze.

– Oboje bardzo dużo podróżowaliśmy autostopem i mijaliśmy się w Europie. Spotykaliśmy się to w Norwegii, to we Francji. Potem postanowiłam objechać świat autostopem samotnie. Nie planowałam jechać sama, ale nikt nie chciał się dołączyć, więc stwierdziłam, że ruszę samotnie i pewnie kogoś poznam. W Grecji spotkałam dwóch Polaków, którzy jechali rowerami do Afryki. Nie miałam pojęcia, gdzie jadą, jaki jest plan. Afryka brzmiała tak super i stwierdziłam, że teraz albo nigdy – opowiada Adela Tarkowska.

Przez całą podróż na rowerach mieli polskie flagi. Najczęściej nocowali w namiocie, ale nieraz miejscowi przyjmowali ich pod swój dach, nierzadko byli to Polacy, którzy wyemigrowali z kraju wiele lat temu.

Adela pierwotnie zamierzała pojechać autostopem dookoła świata, ale kiedy pojawił się pomysł rowerowej wyprawy, nie trzeba było jej długo namawiać. Niedawno wrócili do Polski.

Komu Adela zawdzięcza swoją pasję do podróżowania? Z jakimi niebezpieczeństwami nasi bohaterowie zmagali się w czasie podróży?

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Polaki z Polski. Rowerem dookoła świata" 
Autorka reportażu: Elżbieta Osowicz
Data emisji: 12.11.2019
Godzina emisji: 18.44

kr/mk

Czytaj także

Walka nie tylko na boisku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:00
Polska reprezentacja amp futbolu wygrała niedawno Amp Futbol Cup 2019 – ósmą edycję międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla osób po amputacji kończyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:00
Na promenadzie w Gdyni każdego wczesnego ranka ludzie biegają, korzystają z siłowni na świeżym powietrzu, jeżdżą na rolkach i deskorolkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedną nogą w Bałtyku, czyli życie pełne pasji do surfowania

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 19:19
Z rana surferka, popołudniami wiceprezeska w fabryce czekolady. Karolina Wolińska, w 2013 roku zdobyła Mistrzostwo Polski w Surfingu Kobiet. Później obroniła ten tytuł pięć lat z rzędu. Dla surfingu porzuciła wcześniej uprawiany windsurfing i kitesurfing.
rozwiń zwiń