X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatnie Boże Narodzenie

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 19:05
Miał trzynaście lat, kiedy zachorował. Zaczęło się od zawrotów głowy, lekarz powiedział, że to na pewno powikłania po grypie jelitowej. Miesiąc później okazało się, że to rak – czwartego stopnia, nieuleczalny, glejak pnia mózgu. Jaśkowi zostało kilka miesięcy życia.
Audio
  • Miłość, która przyspiesza czas (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Zivica Kerkez

Historia chłopca z Zielonej Góry to opowieść o bezgranicznej miłości rodziców, którzy dla swojego najmłodszego dziecka chcą poruszyć niebo i ziemię. To miłość tak wielka, że jest w stanie nawet przyspieszyć czas – 9 listopada rodzice organizują dla Janka Wigilię. W trakcie Świąt okazuje się, że w ogródku kolędy śpiewają setki przybyłych osób, którym los Jaśka nie jest obojętny.

– Starszy syn wstał, podszedł do okna i powiedział: "Słuchajcie, za oknem stoi tłum ludzi". Orkiestra dęta zaczęła grać "Cichą noc". Otworzyliśmy drzwi balkonowe i wyszliśmy. Cały ogród był wypełniony ludźmi, a każda z osób trzymała w ręku zapalone zimne ognie – wspomina ojciec Jasia. 

Codziennie z całej Polski przychodzi kilkadziesiąt paczek, w których są prezenty i listy: Jaśku, jesteś wielki, grasz najważniejszy mecz w swoim życiu, jesteś bohaterem, walcz dzielnie. Wśród nich koszulki sportowców, odznaka Polskiego Związku Szermierczego, kartka od pary prezydenckiej. Podczas Wigilii chłopiec nie mówi, nie rusza się, ale wciąż jest świadomy i wzruszony. Tydzień później Jasiek umiera.

Do domu wciąż przychodzą listy, których Jasiek już nigdy nie przeczyta. Nie otworzy paczki z "Małym Księciem" i szopką bożonarodzeniową, nie wybuchnie śmiechem na widok kolejnych kloców lego. Aby przeżyć śmierć dziecka, rodzice mobilizują siły w walce z glejakiem i proszą o pomoc dla innych chorych dzieci.

***

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Kolęda dla Jaśka" 
Autorka reportażu: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 21.11.2019
Godzina emisji: 18.43

kw/mk

Czytaj także

Nauczyć się żyć

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 19:00
Siostry Opatrzności pomagają młodym kobietom wyjść z najtrudniejszych sytuacji życiowych. W Przemyślu prowadzą dom dla 40 dziewcząt, niejednokrotnie karanych lub z poważnymi problemami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanin, który poświęcił swoje życie, by ratować Polaka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 19:00
– Był nie tylko dobrym żołnierzem, ale i dobrym człowiekiem – mówi ojciec Michaela Ollisa. – Jestem z niego bardzo dumna, nie byłam zaskoczona tym, co zrobił w Afganistanie – dodaje matka nieżyjącego żołnierza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z miłości do starych kamienic

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 19:00
– W kamienicach jest dusza – mówi jedna z bohaterek reportażu, która każdego, kto planuje kupić mieszkanie, zachęca do zakupu lokum w takim właśnie budynku.
rozwiń zwiń