X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bez perkusji jak bez ręki

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 19:00
Jacek lubił swoją prawą rękę. Mógł się nią przywitać, napisać coś na kartce albo uderzyć pałeczką w bęben perkusyjny do rytmu.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Prathan Nakdontree

Była z nim przez ponad 47 lat. Aż do pewnego sierpniowego dnia. Poranek nie różnił się niczym od każdego, ale wieczór był już ogromnym dramatem. Jacek niewiele pamięta z tamtych wydarzeń. Przyjazd straży pożarnej, okropny ból… Jedna z maszyn wciągnęła mu rękę, a potem film się urywa.

Do tej pory to Jacek był głową rodziny. Po sześciu tygodniach pobytu w szpitalu wychodzi i okazuje się, że nic już nie jest takie samo. Nie ma prawej ręki, ale za to żyje. Teraz musi pogodzić się z faktem, że jest zależny od żony i dwóch córek. Są chwile, kiedy żartuje jak dawniej. Zaraz po wyjściu ze szpitala kombinuje, jak tu wymienić tłumik w samochodzie... najbardziej jednak chce powrócić do grania. Perkusja to jego miłość. Wcześniej żona wielokrotnie prosiła, żeby przestał wreszcie walić w bębny. Teraz kiedy Jacek ze złości chce sprzedać perkusję, żona się nie zgadza. Córki mobilizują przyjaciół i znajomych, aby zebrać pieniądze na protezę dla taty. Pewnego dnia dzwoni kolega, który nie wie, że Jacek uległ wypadkowi, i pyta, czy za rok zagrają razem na weselu. Jacek się zgadza i podpisuje kontrakt. Nie wie, jak to zrobi, ale do września przyszłego roku musi nauczyć się grać bez ręki.

Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "A właśnie, że zagram" 
Autorka reportażu: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 9.12.2019
Godzina emisji: 18.44

Czytaj także

Zakochana w operze

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 19:00
Potężne, przebrane w długie suknie, na etatach w operze – tak kojarzą się nam śpiewaczki operowe. Nic bardziej mylnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka, siatkówka, pasja

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 19:00
Miłośnicy teleturniejów muzycznych znają go z pewnością z wyczynów jakich dokonywał w "Jaka to melodia?". Po jednej nutce był w stanie rozszyfrować utwór muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 19:00
Niektórzy mówią o niej "BajtYnka". Od urodzenia mieszka w Częstochowie. Od kilku lat pisze, głównie wierszyki dla dzieci. To opowieść o niezwykłej kobiecie, Aleksandrze Bielarskiej.
rozwiń zwiń