Schronisko dla… roślin

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 19:00
Nie tylko dla zwierząt, również dla roślin powstają przytuliska. Sieć takich placówek powstała w całej Polsce.
Audio
Wymiana roślin w Warszawie, 2018 rok
Wymiana roślin w Warszawie, 2018 rokFoto: Fundacja Schronisko Dla Roślin

Masz niepotrzebną roślinę doniczkową, rozrosła ci się ponad miarę, zmieniasz mieszkanie. Schronisko skojarzy ofiarodawcę z osobą, która przygarnie kwiatki. Dzięki temu nie trafiają one na śmietnik. Trzykrotki, bluszcze, sukulenty, palmy zmieniają właściciela i dostają szanse na drugie życie.

– Zaczęło się od tego, że moja córka z synkiem i mężem przeprowadzili się na Ursynów. Mieszkali na pierwszym piętrze i mały zaczął się bać, że ktoś wejdzie mu przez okno do pokoju. Usłyszał, że najlepiej jest postawić kaktusy na parapecie. Zaczęliśmy więc kupować rośliny, dla niego i dla mnie. W pewnym momencie, kaktusy stały się dla mnie bardzo uciążliwe… – wspomina jedna z bohaterek reportażu.

– Stale współpracujemy ze sobą i dzięki temu możemy kojarzyć tych, którzy chcą adoptować rośliny z tymi, którzy chcą je oddać. My w tym pośredniczymy – mówi jedna z kobiet pracujących w Fundacji Schronisko Dla Roślin.

W jaki sposób można się skontaktować z Fundacją Schronisko Dla Roślin? Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Drugie życie roślin" 
Autorka reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 19.12.2019
Godzina emisji: 18.44

ml

Czytaj także

Jednorożec w łódzkiej "Stajni"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 19:00
Wszystko zaczęło się od tramwajowego przystanku przesiadkowego w centrum Łodzi. Łodzianie nazwali go Stajnią Jednorożca… bo jest pokryty świetlistym, błyszczącym dachem nawiązującym do łódzkiej secesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka, siatkówka, pasja

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 19:00
Miłośnicy teleturniejów muzycznych znają go z pewnością z wyczynów jakich dokonywał w "Jaka to melodia?". Po jednej nutce był w stanie rozszyfrować utwór muzyczny.
rozwiń zwiń