Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem. "Wspólny świat"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 19:05
Stowarzyszenie "Wspólny świat" z Białej Podlaskiej od 12 lat niesie pomoc dzieciom i młodzieży autystycznej oraz wspiera rodziny, których członkowie zmagają się z autyzmem. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Lightspring

Obejmuje wsparciem prawie 200 osób z terenu Białej Podlaskiej oraz północnej części województwa lubelskiego.

Organizacja zatrudnia ponad 100 wykwalifikowanych specjalistów. Współpracuje aktywnie z ośrodkami we Francji i na Białorusi oraz białoruskim ministerstwem edukacji. Działa aktywnie w organizacji Autyzm-Polska zrzeszającej ponad 60 podmiotów z Polski, a od 2019 jest w komisji rewizyjnej tej organizacji. W Białej Podlaskiej buduje Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

– To już jest kilkanaście lat działalności stowarzyszenia, które powstało w 2007 roku. To już jest pewnego rodzaju marka. Mieszkańcy Białej Podlaskiej na hasło "Wspólny świat" od razu wiedzą, że pomagamy dzieciom z autyzmem, wspieramy ich rodziny i budujemy pierwsze w Polsce centrum pomocy osobom z autyzmem – mówi jedna z założycielek stowarzyszenia.  

Tak ogromne przedsięwzięcie - obejmujące budowę mieszkań treningowych, szkoły, przedszkola oraz miejsc rekreacji i rehabilitacji – wymaga wielkich nakładów finansowych. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wspólny świat"
Autorka reportażu: Jakub Tarka 
Data emisji: 14.01.2020
Godzina emisji: 18.43

kw

Czytaj także

Historia sąsiedzka płotem podzielona

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:59
Mieszkańcy ulicy Odkrytej na warszawskim Tarchominie przez dwadzieścia lat, czyli od czasu powstania osiedla, skracali sobie drogę do pobliskiego przystanku, skacząc przez płot i przechodząc przez teren sąsiadów z Książkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyna taka akcja w roku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 19:00
Reportaż o "Świętach bez granic" to podróż po wieloletniej historii Trójkowych licytacji świątecznych, podczas których Słuchacze mogą wspomóc Fundację Świętego Mikołaja i tych najbardziej potrzebujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po przeszczepie serca. Historia Krzysztofa Machajka

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 19:03
– Mam świadomość, że bez gestu tej rodziny dawno już bym nie żył. Spłacam ten dług – mówi Krzysztof Machajek, który 20 lat temu otrzymał nowe serce od nieznanej mu kobiety. 
rozwiń zwiń